Galerijā Istaba izstādē “Side by Side” satiekas divas māksliniecesNo 17. oktobra galerijā Istaba izstādē “Side by Side” satiekas divas mākslinieces – Ieva Liepiņa un Oņega Astaļcova (ASV). Abas vieno sena draudzība, bet šķir attālums un kopīgā personālizstāde ir lieliska iespēja satikties un pabūt līdzās, nemeklējot izstādes darbos kādu īpašu kopsaucēju, bet pasniedzot katrai savu, šobrīd būtisku stāstu.

Ievas Liepiņas gleznu tapšanu izstādei “Side by Side” noteikusi nejaušība – negaidīts dāvinājums. Kādā Rīgas centra noliktavā atrastas sen aizmirstas, neatvērtas ķīmisko zīmuļu kārbiņas, ietītas 1938. gada avīzē. Nu ķīmiskais zīmulis kļuvis par vienu no Ievas glezniecības līdzekļiem un nostaļģiju raisošā dāvana – impulss lielākām un mazākām gleznām, kurās indivīda patības trauslums harmonē vai disonē ar pilsētas arhitektūras iezīmēto līniju trauksmaino ritmu. Ieva Liepiņa ieguvusi maģistra grādu glezniecībā un keramikā (LMA), darbojas stāj- un monumentālajā glezniecībā, porcelāna apgleznošanā, grafikā.

Oņega Astaļcova beigusi apavu dizaina nodaļu Maskavas Tehnoloģiju Institūtā un pēdējos 20 gadus dzīvo un strādā ASV, kur darbojas dizainā, glezniecībā un grafikā. Pēdējos 10 gadus, izstrādājot briļļu rāmju dizainu, māksliniece izmanto trīsdimensionālās drukas sniegtās iespējas, kuras šoreiz iedvesmojušas Oņegu radīt darbu sēriju šai izstādei. Izstādes “Side by Side” darbos autore nosacītus, ģeometriskus fonus, gleznotus, izmantojot pieklusinātu, krāsās ierobežotu krāsu paleti, apvieno ar formā un apjomā tīriem un saturiski viegli nolasāmiem trīsdimensiju objektiem. Mākslinieces mērķis ir radīt universālu darbu, kuru palielinot, variējot vai novietojot citā vidē, nezustu tā sākotnējais iecerētais vizuālais iespaids. 2014. gadā Oņegas Astaļcovas vadītais uzņēmums "Providence Optical" tiek minēts Amerikas optikas mazumtirdzniecības salonu Top 10. Kopš 2015. gada māksliniece tiek aicināta par žūrijas locekli Krievijas nacionālās optikas industrijas gada balvas "Zelta lornete" apbalvošanas ceremonijā.

Izstāde "Side by side" galerijā Istaba skatāma līdz 26. novembrim.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas