Gatis Šmits Daugavpils teātrī iestudē komēdiju “Pamatnoteikumi”Daugavpils teātrī šobrīd rit darbs pie komēdijas „Pamatnoteikumi”, tās pirmizrāde notiks 7.maijā. Izrādes režisors ir Gatis Šmits, kuram tas ir pirmais režijas darbs Daugavpilī, savukārt vienai no lomām kā viesmākslinieks ir pieaicināts aktieris Kaspars Zāle.

Džerijam un Džudītei ir apskaužama laulība. Viņš ir veiksmīgs uzņēmējs, viņa – profesionāla attiecību konsultante. Abu ilggadējās kopdzīves noslēpums slēpjas dažos pamatnoteikumos – respektēt sava partnera telpu un nesmieties par otra vājībām. Pārliecināti, ka abu saprātīgā pieeja laulībai var kalpot par paraugu citiem, Džerijs un Džudīte kādā vasaras naktī iejaucas cita, nejauši sastapta pāra dzīvē. Iejūtīgs psihoterapijas seanss viesistabā pārvēršas kaislību, pārpratumu un draudu pilnā trillerī, kas liks Džerijam un Džudītei ieviest jaunus pamatnoteikumus savās attiecībās.

Izrādes pamatā ir britu scenārista un dramaturga, komēdijas žanra meistara Ērika Čapela (Eric Chappell) luga, kuru latviešu valodā tulkojis Gatis Šmits. Luga ar saldsērīgu, komisku skatienu liek paskatīties uz pusmūža cilvēku dzīvi, aizdomāties par sapņiem, kaislībām, trauksmi un daudzām citām emocijām, kuras rutinētās un ilgstošās attiecībās pakāpeniski izplēn.

„Bieži vien salonkomēdijas ir vulgāras un paredzamas. Šis nav tas gadījums – luga spēj noturēt spriedzi līdz pašām beigām, tajā nav liekvārdības un varoņi tiek atklāti negaidītos veidos. Tas ir lielisks darba materiāls aktieriem, kas pieprasa meistarību un daudz enerģijas. Ja aktiera darbu izrādē salīdzina ar slēpošanu, tad šeit runa ir par kalnu slalomu. Jāatzīmē, ka visi četri aktieri ar to lieliski tiek galā,” stāsta režisors Gatis Šmits.

Izrādē „Pamatnoteikumi” piedalās Marģers Eglinskis, Jūlija Ļaha, Kaspars Zāle un Zanda Mankopa.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas