Grauba un Ēķis vienojas ar Kauņas kino studiju par sadarbību filmas “Nameja gredzens” veidošanāJaunās spēlfilmas “Nameja gredzens” veidotāji, producents Andrejs Ēķis un režisors Aigars Grauba, tiekoties ar Kauņas vicemēru Staņislovas Buškevičius, ir noslēguši vienošanos par sadarbību ar Kauņas kino studiju filmas “Nameja gredzens” veidošanā. Sadarbības ietvaros Kauņas kino studija veiks aktieru un kaskadieru atlasi Lietuvā, sadarbosies filmas tērpu un dekorāciju veidošanā, kā arī līdzdarbosies filmēšanas procesā.

Pēc tikšanās ar Graubu un Ēķi Kauņas vicemērs Buškevičius atzīst, ka šai divu kaimiņvalstu sadarbībai ir ne tikai nozīme kultūras attīstības jomā, bet arī vēstures veidošanas un saglabāšanas ziņā: „Lietuvai un Latvijai tieši šodien ir būtiski stiprināt savu draudzību un sadarbību politikas, ekonomikas un kultūras ziņā, jo pasaulē ir palikušas tikai divas baltu tautas – lietuvieši un latvieši, kuri jau izsenis ir kopā veidojuši vēsturi un cīnījušies plecu pie pleca. Tā kā filmas stāstā kopā ar zemgaļiem darbojas arī Žemaišu valdnieks Traidenis, esmu gandarīts, ka arī filmas tapšanas procesā sadarbosies Latvija un Lietuva. Ar filmu „Nameja gredzens” un kopīgu valstu sadarbību kultūras jomā mums ir iespēja stāstīt par mūsu tautu kopīgo vēsturi un faktiem, kas mūs vieno, un ar filmas starpniecību nodot šo ziņu jaunajai paaudzei.”

Filma “Nameja gredzens” būs vēsturiska vikingu stila stāsts par senajām zemgaļu brīvības cīņām 13. gs un leģendas par Nameja gredzenu rašanos.

“ Filmas uzņemšanu sākām pagājušā gada rudenī, kad kopā ar kaskadieru grupu tapa atsevišķu kauju inscenējumi. Šobrīd notiek vērienīgs sagatavošanās darbs turpmākajai filmēšanai – top tērpi un rekvizīti, tiek izbūvētas dekorācijas kinopilsētiņā Cinevilla. Esmu pārliecinātas, ka sadarbība ar Kauņas kino studiju sniegs būtisku atbalstu ne tikai sekmīgā šī projekta realizācijā, bet tā arī kalpos kā lielisks piemērs Latvijā starpvalstu sadarbības iespējām citos kinematogrāfijas projektos, ”stāsta filmas “Nameja gredzens” producents Andrejs Ēķis.

“Nameja gredzens” filmēšanas procesa tālākie posmi norisināsies šī gada augustā un septembrī. Savukārt uz kino ekrāniem paredzēts, ka filma iznāks 2016. gada nogalē.

Filma “Nameja gredzens” top ar Nacionālā Kino centra atbalstu, sadarbībā ar Anglijas kinoizplatīšanas kompāniju Kaleidoskops un Kauņas kinostudiju. Filmas producējošā kompānija ir SIA “Platforma”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas