Grezno Ēdoles pili iecienījuši mākslinieki un sabiedrībā pazīstamas personasBrīvdienās atpūtas brīžus un ekskursijas pa skaistākajām Latvijas vietām izvēlas baudīt ne vien ģimenes un pāri, bet arī sabiedrībā pazīstamas personas, kuras patīkamo bieži apvieno ar darbu.

Kā viena no šādām vietām ir krāšņā Ēdoles pils Kuldīgas novadā. Ēdoles pils zināma ne tikai kā vēsturisks objekts ar laikmetīgām vērtībām un savu leģendām apvīto atmosfēru, bet arī kā dažādu koncertu, izstāžu, publisku, individuālu pasākumu un filmēšanas darbiem iecienītu vietu.

Lai gan ikdienā cilvēki apmeklē pili atpūtas, intereses vai ekskursiju nolūkos, dažādas slavenības vai producenti skaisto Ēdoles pili izvēlas kā lielisku vietu darbam. Ēdoles pilī ir tikušas filmētas vairākas 2012. gada Eirovīzijas dziedātājas Anmary dziesmas “Beautiful song“ video klipa epizodes, kā arī šeit tapušas vairākas ārvalstu un vietējo filmu un reklāmu epizodes. Ēdoles pils un tās pagalms ir iemūžināts leģendārajā latviešu mākslas filmā “Emīla nedarbi”, kā arī filmā “Blondīnes un fašisti”. Pilī ir notikuši vairāku Latvijā zināmu mūziķu koncerti. Šeit viesojušies tādi pazīstami mākslinieki kā Igo, grupa Otra puse un neskaitāmi teātra aktieri.

Kā norāda Ēdoles pils pārvaldniece Māra Valtere, Ēdoles pilī valda senatnīga atmosfēra, kas piesaista ļoti daudzus apmeklētājus un tūristus. Pils lepojas ar saviem plašajiem pagalmiem, kā arī muzeju ar dažādiem viduslaiku priekšmetiem, tā tikai papildinot pils vēsturisko auru.

"Nav šaubu, ka ikvienam mūsu apmeklētajam Ēdoles pils atstāj pozitīvu iespaidu un emocijas, taču tāpat tā ir iecienīta dažādu producentu un sabiedrībā pazīstamu cilvēku vidū, pils krāšņo zāļu, atribūtikas un skatu dēļ. Mēs ar lielāko prieku sadarbojamies ar šādām personībām un ļaujam izmantot pils telpas dažādos videoklipos vai filmu skatos, it īpaši, ja stāsta pamatā ir vēsturiski notikumi. Ēdoles pils ir ideāli piemērota filmēšanai, jo tajā ir gan atbilstošas telpas, gan apkārtējā vide," piebilst Māra Valtere.

Protams, Ēdoles pils personāls tāpat ir iepriecināti par ikvienu apmeklētāju, ar prieku sniedzot atļauju filmēt un fotografēt pils skatus personiskiem mērķiem, lai cilvēkiem ļautu attēlos notvert mirkli vēstures elpas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas