Grupa “Auļi” laiž klajā jaunu dziesmu “Visi tēva sirmi zirgi”No šodienas bungu un dūdu grupai „Auļi" sadarbībā ar komponistu Kārli Auzānu, dzejnieci Lauru Daudišu un vokālo grupu ALTA klausītājiem piedāvā dziesmu “Visi tēva sirmi zirgi”.

Sadarbībā ar projektu “Cooper’s Production” jaunajai dziesmai radīts arī video klips, kura pirmizrāde notika 21. augusta novakarē Grobiņā, Kuršu Vikingu apmetnē.

"Auļu" līderis Kaspars Barbals par jauno dziesmu saka šādi: "Dūdu un bungu mūzika ir bijusi grupas prioritāte nu jau 12 gadus. Iekļaujoties dažādos projektos, nereti atklājas, cik šāda veida mūzika var kļūt krāsaina un daudzpusīga. Tā tas noticis arī šoreiz, kad Kārļa Auzāna speciāli mums komponētais skaņdarbs, savijies ar Lauras Daudišas dzeju un ALTAS
meiteņu dziedājumu un ieguvis saturiski dziļāku jēgu. Spilgtais video klips precīzi vizualizē dziesmas ziņu par latvisko vērtību spēku, nezūdamību".

Komponists Kārlis Auzāns, savukārt, dziesmas pārtapšanu video formātā raksturo kā "ļoti radošu un neparastu procesu. Projektā satikās daudzas aizrautīgas un talantīgas personības ar mūsdienīgu skatījumu uz tradicionālo kultūru. Saspēlē ar etnogrāfiskiem motīviem radīts jauns skanējums, jauni vizuālie tēli".

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas