Grupa “Kautkaili” atklās vasaras koncertsezonu LiepājāAtklājot vasaras koncertsezonu, 26. maijā plkst. 20.00 Liepājas jaunākās kultūrvietas “Pegaza Pagalms” viesistabā uzstāsies nostaļģiskā popa karognesēji Latvijā – grupa “Kautkaili” kopā ar “Liepaja Music Orchestra” diriģenta Jāņa Ivuškāna vadībā. Koncertā gaidāmi gan grupas populārākie skaņdarbi līdz šim nedzirdētās, svaigās orķestra versijās, gan arī atkailināti akustiski pirmatskaņojumi.

“Koncertu Liepājā gaidām īpaši nepacietīgi, jo šī būs pirmā reize, kad “Kautkaili” uzstāsies kopā ar “Liepaja Music Orchestra”. Tāpat mums pašiem ir neierasti, ka uzstāšanos veidos spilgti kontrastējošas divas daļas. Kamēr pirmajai daļai esam sagatavojuši akustiskas un ļoti atkailinātas savu dziesmu versijas, kā arī vairākus pirmatskaņojumus, otrajā daļā kopā ar orķestri izpildīsim līdz šim nedzirdētas un īpaši šim koncertam veidotas “Kautkaili” atpazīstamāko dziesmu versijas,” par gaidāmo koncertu stāsta grupas soliste Kristīne Pāže.

Grupa "Kautkaili" aizsākusies, satiekoties skaņu tekstūru piesātinātām ģitāru partijām, liriskām melodijām un ķermeni kustinošiem ritmiem vienā savienībā. Tās pamatā ir eksperimenti ar nostalģiju mūzikā, sakausējot latviešu 90-to gadu alternatīvo popmūziku ar pasaulīgu soulmūziku, izmantojot mūsdienīgus skaņu slāņus. Grupas dimants ir dziedātāja – dziesmu autore un samtainās balss īpašniece Kristīne Pāže, kurai uz skatuves pievienosies multiinstrumentālists Didzis Bardo un taustiņinstrumentālists, ģitārists Krists Krūskops.

Jau izdotās “Kautkaili” dziesmas ir iekarojušas Latvijas radiostaciju viļņus un dziesmas “Kaut kaili” video saņēmis “Zelta mikrofonu” kā labākais savā kategorijā.

Pirmoreiz grupa uzstāsies kopā ar profesionālu mūziķu kolektīvu “Liepaja Music Orchestra”, kas klausītājiem kopš 2020. gada piedāvā populārās mūzikas, džeza un sadarbības projektu koncertus ar Latvijā un ārzemēs dzīvojošiem māksliniekiem.

““Kautkaili” mūzika mani ļoti uzrunā un, kad tika ieplānots koncerts pie mums “Pegaza Pagalmā”, dzima ideja par īpašu sadarbības koncertu. Viņu mūziku klausoties, es jau domās dzirdu, cik iespaidīgi un skaisti tā izklausītos ar orķestra krāsām! Atlika tikai šo ideju īstenot!” par abu kolektīvu sadarbību stāsta “Liepaja Music Orchestra” diriģents Jānis Ivuškāns.

Ieeja pasākumā no plkst. 19.00. Koncertu rīko SIA “Liepaja Music”. Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas