Grupai „DaGamba” uzticēts atklāt „Eirodziesmas 2012” fināluJaunā grupa "DaGamba", kuras sastāvā muzicē Valters Pūce, Antons Trocjuks un Ričards Čerenkovs, iepriekš sabiedrībā zināmi kā "Melo M" mūziķi, 18. februārī ar grupas ABBA dziesmas "Gimme Gimme Gimme" versiju atklās "Eirodziesmas 2012" finālu Ventspilī.

1974. gadā tieši Eirovīzijas konkurss grupai ABBA atnesa lielu starptautisku atpazīstamību, tāpēc šo grupas "DaGamba" versiju var uzskatīt par īpašu veltījumu Eirovīzijas konkursam.

Divi no grupas "DaGamba" dalībniekiem Valters Pūce un Antons Trocjuks nesen paziņojuši par aiziešanu no čellu trio "Melo-M", lai turpmāk savas radošās ieceres realizētu grupā "DaGamba", kas galvenokārt orientēsies uz oriģinālmūzikas radīšanu un atskaņošanu.

Visi trīs grupas dalībnieki ir profesionāli izglītoti un mūzikas laukā jau pieredzējuši mūziķi – Valters Pūce absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, bet šobrīd gatavojas maģistra grāda iegūšanai Briseles Karaliskajā Mūzikas akadēmijā. Valtera muzikālo panākumu kontā ir uzvaras vairākos prestižos starptautiskos konkursos – Concertino Prague, Augusta Dombrovska starptautiskajā čellistu konkursā, Music World 2000 Festival Internazionale Fivizzano, Terem Crossover Competition.

Arī Antons Trocjuks pirmo izglītību ieguvis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, to turpinot Nikolaja Rimska-Korsakova mūzikas koledžā Sanktpēterburgā un patlaban – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Viņa biogrāfijā ierakstītas uzvaras čellistu konkursā Talants Latvijai, Terem Crossover Competition, Igora Mravinska čellistu konkurss Pēterburgā, J. F. Docauer jauno čellistu konkursā Vācijā, Karla Davidova čellistu konkursā, starptautiskajā konkursā 21. gadsimta virtuozi Maskavā, International Music Tournament Vācijā, kā arī konkursā Competition for Musicians of all Instruments Itālijā. Ričards Čerenkovs ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrants. Kopš 2004. gada viņš pastiprināti pievērsies elektroniskajai mūzikai un mūzikas producēšanai. Ričarda izveidotie "sampli" un kompozīcijas ir ierindojušies UK TOP 40, UK Download TOP 40, Billboard Charts, tās skan Timbaland albumā Shock Value, The Black Eyed Peas albumā The E.N.D., Rihanna albumā Loud u.c.

Grupas "DaGamba" jaunajam singlam "Gimme Gimme Gimme" nule tapis arī videoklips, kura producente un režisore ir Dace Pūce.

Avots: svetkulaiks.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas