Grupai “Saldās sejas” salda dziesma un salds videoGuntars Račs un grupa “Saldās sejas” savā pirmā koncertalbuma CD izdošanu atzīmēja 6. maijā ar koncertu Ogrē. Bet pirms koncerta, turpat uz Ogres Kultūras centra ēkas jumta, tapa arī grupas jaunākās dziesmas “Tavs spēks ir tavos sapņos” video.

Jaunās dziesmas mūzikas autors ir Tomass Kleins, bet dziesmas pamatā ir Guntara Rača populārās dzejoļu grāmatas “365” 17.marta dzejolis. Ierakstu producēja Gints Stankevičs.

Tomass Kleins: “Mums ar Guntaru ir daudz dziesmu, bet reti kad rakstu izmantojot gatavu dzejoli. Parasti mums ir otrādi un Guntars raksta vārdus jau gatavai melodijai. Bet šoreiz viss notika ļoti organiski. Gribējās kaut ko gaišu un saulainu. Un te nu tas ir!”

“Ikreiz esmu patīkami pārsteigts, kad kāds no grāmatas “365” dzejoļiem pārtop par dziesmu. Rakstot tos, nemaz nedomāju, ka tā notiks, bet tas notiek. Kas attiecas uz video, tad nemaz nenācās tik viegli večus pierunāt kļūt tik saldiem un saulainiem, un vēl piedevām kāpt uz jumta. Labi, ka šīs dziesmas galvenais dziedātājs ir Jānis Narkevics, viņam tas nāca organiski, jo viņš ir vēl pavisam jauns un vēl nesamaitāts,” smaidot saka Guntars Račs.

Dziesmas video autors ir Kaspars Dvinskis, kurš pats ir mūzikas producents, kurš pēdējā laikā aizrāvies ar video. Filmēšanā tika izmantots arī drons, kuru sāka ielenkt kaijas, bet viss beidzās labi. Filmēšana notika arī uz Ogres, tā sauktā, “Līkā tilta”.

Guntars un grupa “Saldās sejas” turpina grāmatas “365” svētku koncertturneju un šo ceturtdien, 10.maijā sniegs koncertu Talsu Tautas namā, 11. maijā Aizputes kultūras namā, 12. maijā Mālpils kultūras pilī, 13. maijā Ventspils teātra namā “Jūras vārti” , bet 20.maijā Jelgavas Kultūras namā.

Paralēli lielajiem koncertiem Guntars aktīvi apciemo arī Latvijas mazās bibliotēkas un 11. maijā, plkst. 13.00 ciemosies Pāvilostas bibliotēkā.

“Saldo seju” koncertos piedalās arī īpašie viesi Ivo Fomins, Jānis Buķelis (Līvi), Normunds Rutulis, Katrīna Bindere, Mārcis Judzis, kā arī katrā pilsētā īpašie pašmāju mākslinieki.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas