Grupas “re:public” veltījums Nikam Matvejevam

Pēc nelielas klusēšanas pauzes, grupa „re:public” savus fanus un klausītājus priecē ar jaunu videoklipu dziesmai „Shine”, kas ir veltījums pāragri aizsaulē aizgājušajam mūziķim Nikam Matvejevam.

Dziesma "Shine" ir kompozīcija no grupas jaunā albuma angļu valodā „RE: LV”. Albums, tāpat kā dziesma ir veltījums Nika Matvejeva piemiņai.

Albuma tapšanas periodā, grupa sadarbojusies ar daudziem māksliniekiem, kuriem pateicoties grupa ieguvusi pavisam atšķirīgu stilu un skanējumu. Albuma veidošanā savu "roku pielikuši"  hip-hop mūzikas pārstāvis TC Ceazlin no Lielbritānijas, Andris Sējāns, Rīgas Ekonomikas Augstskolas kora pārstāvji un grupa „Limonāde”.

Kā pastāsta grupas solists Jānis Rībens, tad katrai dziesmai ir savs stāsts. Kompozīcija „Shine” stāsta par jaunības maksimālismu, vēlmi sasniegt savas dzīves mērķus, likt ar sevi lepoties.

Grupas solists arī norāda, ka dziesma "Shine" un albums tiek veltīts diviem cilvēkiem, kas devuši būtisku ieguldījumu „re:public” darbības sākumā un attieksmē pret savu skaņdarbu noslīpēšanu. Mārtiņam Tauriņam un Nikam Matvejevam.

Mārtiņš Tauriņš bija grupas pašas pirmās dziesmas „Like a Fire” producents, savukārt Niks bija pirmās grupas albuma „Strēlniece” producents. Jānis norāda, ka ar savu pozitīvismu, Niks sniedza neizmērojamu enerģijas lādiņu un motivāciju turpināt iesākto.

Dziesmas vārdu autors ir Jānis Rībens. Jānis Rībens kopā ar albuma producentu Aleksandru Volku ir arī dziesmas mūzikas autors. Savukārt video autors ir Ritvars Bluka. 

 

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas