Guntars Račs un “Saldās sejas” publicē jaunu video un izsludina jaunu koncertu sēriju!Iedvesmoti no veiksmīgas koncertu sērijas, Guntars Račs un grupa “Saldās sejas” izsludina jaunu 10 koncertu sēriju, kura sāksies jau šo ceturtdien ar koncertu Aizkrauklē. Bet aprīlī un maijā mūziķi viesosies sekojošās vietās - 20.04. Skrundā, 21.04. Viesītē, 22.04. Bauskā, 06.05. Ogrē, 10.05. Talsos, 11.05. Aizputē, 12.05. Mālpilī, 13.05. Ventspilī un 20.05. Jelgavā.

Koncerta programmā skan jaunas, kā arī jau populāras dziesmas ar Guntara Rača vārdiem, un koncerta laikā tiek prezentēta Guntara dzejoļu grāmata “365”. Pagājušajā nedēļā ceremonijas “Zelta ābele” laikā autoram tika pasniegta īpaša “Latvijas Grāmattirgotāju asociācijas” balva, par grāmatas 1.daļu, kas ir bijusi vispieprasītākā grāmata 2017. gadā Latvijā. Pirmo reizi vēsturē tā ir dzejoļu grāmata.

Grupas “Saldās sejas” pirmsākumi meklējami 1985. gadā, kad ģitārista Tomasa Kleina mājās sapulcējās domubiedri Guntars Račs, Tomass Kleins, Ivo Fomins, Aldis Žimants, Zigfrīds Muktupāvels un citi. Tolaik grupa tā arī nenospēlēja nevienu koncertu, bet kopā labi pavadīja laiku mēģinājumos. Šogad, pēc tam kad Guntars Račs bija realizējis savu ieceri, katru dienu uzrakstīt vienu dzejoli, kas tagad ir izdoti divdaļīgā grāmatā “365”, dzejnieks un mūziķis nolēma šo seno kolektīvu atkal atjaunot. Pēc pārsteidzoši veiksmīgas pirmās koncertu sērijas februārī, un pēc daudzu klausītāju lūguma, tagad ir izsludināta papildus turneja, kurā bez grupas pamatsastāva, kurā pašlaik muzicē Tomass Kleins, Guntars Račs, Jānis Narkevics juniors, Mārcis Judzis, Andris Alviķis un Uģis Tirzītis, piedalīsies arī šī brīža grupas “Līvi” balss Buks jeb Jānis Buķelis, Liepājas rokmūzikas karognesējs Ivo Fomins, jaunā un daudzsološā dziedātāja Katrīna Bindere, populārais dziedātājs Normunds Rutulis un katru reizi citi īpašie viesi. Piemēram koncertā Aizkrauklē šo ceturtdien, tā būs pavisam vēl jauniņā dziedātāja Kristena Cīrule. Katrā koncertā piedalīsies dažāds īpašo viesu sastāvs.

“Saldās sejas” jau ir ierakstījuši vairākas jaunas dziesmas. Dziesma “Klusums pirms vētras” bija pagājušās nedēļas “Muzikālās bankas” dziesmu aptaujas 8. populārākā dziesma, bet dziesma “Nekas nav svarīgāks par vārdiem” pat pabijusi spēlētākās nedēļas dziesmas statusā “Latvijas Radio 2”. Studijā top vēl vairākas dziesmas. Šonedēļ pabeigts darbs pie jauna dziesmas video, kas tapis jau pieminētajam singlam. Video filmēts koncerta laikā “Slampes kultūras pilī” šī gada 4. martā.

Guntars Račs par “Saldajām sejām”: “Mums patīk šī kopā būšana. Mēs gūstam prieku no katra koncerta, un skatītāji to sajūt. Tā ir abpusēja pozitīvu emociju apmaiņa. Es nekad nebūtu iedomājies, ka mana jaunā gada apņemšanās uzrakstīt vienu dzejoli dienā, mani novedīs tik tālu. Bet es izbaudu katru mirkli, ko pavadu kopā ar šiem lieliskajiem mūziķiem, kas ir arī mani draugi. Arī klausītāji katrā koncertā kļūst par mūsu draugiem. Neticat? Atnāciet!"

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas