“Hobita” triloģijas noslēdzošās daļas pirmizrāde notiks 2014. gada vasarāFilmu studija Warner Bros. "Hobita” noslēdzošo, trešo daļu, uz ekrāniem izlaidīs 2014.gada 18.jūlijā, informē studijas pārstāvji.

Jau ziņots, ka režisors Pīters Džeksons vērienīgo Dž.R.R.Tolkīna darba „Hobits” („The Hobbit”) ekranizāciju skatītājiem piedāvās trīs filmās. Lai arī sākotnēji literatūras klasiku bija plānots izlaist divās filmās, režisors un studija Warner Bros. nolēma veidot arī trešo filmu, jo tika uzņemts pietiekami daudz materiāla vēl vienai daļai. Filmas veidotāji iecerējuši sasaistīt „Hobita” notikumus ar „Gredzenu pavēlnieka” filmām, jo vairāki „Gredzenu pavēlnieka” filmu varoņi piedalās arī „Hobita” ekranizācijā, un jauno filmu vajadzībām tiek izmantoti vairāki „Hobita” un „Gredzenu pavēlnieka” grāmatu pielikumi.

Filmas otrā daļa līdz ar to iegūst pavisam jaunu nosaukumu, bet noslēdzošajai, trešajai, filmai ir piešķirts līdz šim lietotais otrās filmas nosaukums.

„Hobita” triloģijas filmu nosaukumi un iznākšanas datumi:

• „Hobits: Negaidīts ceļojums” („The Hobbit: An Unexpected Journey”) –2012.gada 14.decembris

• „Hobits: Pūķa Smoga iznīcināšana” („The Hobbit: The Desolation of Smaug”) –2013.gada 13.decembris

• „Hobits: Turp un atpakaļ” („The Hobbit: There and back Again”) - 2014.gada 18.jūlijs

Triloģijas noslēdzošā daļa „Hobits: Turp un atpakaļ” būs vienīgā no „Hobita” un „Gredzenu pavēlnieka” cikla filmām, kura iznāks vasarā, jo visas pārējās filmas skatītājiem tiek piedāvātas decembrī.

Pirmā „Hobita” triloģijas filma „Negaidīts ceļojums” pirmizrādi piedzīvos jau šī gada 14.decembrī un tiks demonstrēta gan 2D, gan 3D formātā.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas