“Homo Novus” sāk izrādīt 150 vietās visā LatvijāNo šī gada 26. oktobra Latvijas simtgades spēlfilmu pārpratumu komēdiju “Homo Novus” sāk izradīt vairāk nekā 150 reģionālajos kultūras centros visā Latvijā. Tāpat “Homo Novus” joprojām var noskatīties 14 kinoteātros Latvijas lielākajās pilsētās. 

“Filmu “Homo Novus” tagad iespējams noskatīties vietās, kas kino vai nu izrāda ļoti reti vai neizrāda nemaz, piemēram, Raunā, Kaķeniekos, Jūdažos, Nīkrācē, Stendē, Valdgalē un citur. Reģionu kultūras centru interese izrādīt filmu ir necerēti liela un mēs priecājamies nodrošināt filmas noskatīšanos visur, kur to gaida. Tādējādi patiesi paplašinot iespējas ikvienam interesentam noskatīties Latvijas simtgades filmu par 30.gadu spozmi un mākslinieku bohēmu tuvu savām mājām,” tā filmas demonstrēšanu reģionos komentē Kinopunkta pārstāve Maija Kalniņa.

“Papildus kino seansiem “Homo Novus” bez maksas tiks demonstrēta arī sociālās aprūpes namos, pansionātos un vairākos cietumos, dāvājot cilvēkiem vismaz pāris stundas prieka, smieklu un pozitīvu emociju,” papildina filmas producents Ivo Ceplevičs.

Filma “Homo Novus” skatāma kinoteātros visā Latvijā no šī gada 26. septembra. Lielākajās Latvijas pilsētās ar pilnām skatītāju zālēm aizvadīti īpašie seansi ar filmas radošās komandas piedalīšanos. Šie seansi Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Siguldā, Rēzeknē, Valmierā un Cēsīs kopumā pulcējuši simtiem kino mīļus. Ar lielu atsaucību aizvadīts arī “Splendid Palace” un Jauniešu kultūras portāla Jest organizētais “Homo Novus” kino lektorijs jauniešiem ar filmas radošās komandas un jaunākās paaudzes kino entuziastu dalību.

Spēlfilmas scenāriste un režisore ir Anna Viduleja, kura jau sen loloja ideju par Anšlava Eglīša romāna ekranizāciju. „Homo Novus” galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās ir Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Komēdijā filmējušās arī citas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram, Kaspars Kambala, Intars Busulis un Andrejs Žagars. Filmas veidotāju vidū ir arī operators Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Apvienotā Karaliste), producenti Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis.

“Homo Novus” saņēmusi visvairāk (kopumā 13) nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” – kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākā spēlfilmas režisora balvai nominēta Anna Viduleja, labākais spēlfilmas operators – Jānis Eglītis, labākā aktiera titulam nominēts Kaspars Znotiņš un Igors Šelegovskis, labākās aktrises otrā plāna lomā – Agnese Cīrule un Guna Zariņa, labākais aktieris otrā plāna lomā – Andris Keišs un Kaspars Zvīgulis, labākais mākslinieks – Kirils Šuvalovs, labākais kostīmu mākslinieks – Liene Rolšteina, labākais grima mākslinieks – Ilze Trumpe, kā arī labākais komponists – Raimonds Pauls.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas