Hosē Karerass savā atvadu tūrē uzstāsies RīgāLeģendārais tenorssavas pasaules atvadu koncerttūres ietvaros 20.februārī uzstāsies Arēnā Rīga. Par godu šādam pasākumam, H.Karerass sagatavojis īpašu programmu ar nosaukumu “A Life in Music”, kurā ietverti viņa visu laiku spilgtākie hiti – t.s. “skaistā laikmeta” kompozīcijas, operu ārijas, operešu un mūziklu fragmenti. Kaismes un emociju pilns vakars, kas vienlaikus būs arī oda dzīvei!

Koncerta apmeklētājiem šī būs unikāla iespēja vēl pēdējo reizi uz skatuves redzēt un klausīties vienu no diviem dzīvajiem Lielajiem trīs tenoriem.

2014.gads Hosē Karerasa karjerā iezīmējās ar sensacionālu atgriešanos uz operas skatuves - ar titullomu pavisam jaunā operā “El Juez”. Ovācijas, sajūsminātas atsauksmes unpilnībā izpārdotas uzstāšanās vairākās pasaules lielpilsētās iezīmēja šo triumfālo atgriešanos pēc 8 gadu pārtraukuma.

Iedvesmojoties no šiem panākumiem,dižais tenors ķērās pie savas vispasaules tūres “A Life in Music” sagatavošanas. Koncertprogrammu pats Hosē Karerass raksturo šādi: “Ļoti personīga, pat intīma manas karjeras restrospektīva. Tās ir dziesmas, kas mani vienmēr aizrāvušas un aizkustinājušas. Šajās kompozīcijās iemiesojas kaisme, emocijas, manas sirds un dvēseles izjūtas, ko ar balss starpniecību mēģinu nodot klausītājiem”.

Rīgā Hosē Karerass uzstāsies kopā ar simfonisko orķestri diriģenta Dāvida Gimeneza vadībā.

Tas nebūs vienkāršs koncerts, bet ļoti īpašs vakars, kura laikā tiks atspoguļota izcilā tenora muzikālā dzīve, kura ir patiess brīnums. Un tas nav pārspīlējums – 1987.gadā viņam tika diagnosticēta leikēmija, un ārsti prognozēja tenora izdzīvošanas cerības attiecībā 1:10. Tomēr pēc virknes medicīnisku procedūru,un pats galvenais, pateicoties nesalaužamam gribasspēkam, Karerasam izdodas uzveikt ļauno slimību. Pat vairāk – 1988.gads iezīmīgs ar viņa triumfālu atgriešanos, kuras kulminācija bija leģendārie “3 tenoru” (Karerasa, Pavaroti un Domingo) koncerti, kurus klātienē vai ar TV starpniecību vēroja miljardiem skatītāju visā pasaulē. Tikai dzīve spēj uzrakstīt tik brīnumainu dzīvesstāstu!

Iepazinies ar gaidāmo programmu, autoratīvā britu laikraksta “Classic FM” apskatnieks raksta: “[..] šis romantisko dziesmu repertuārs ir pārpildītu zāļu garantija. Ar šādu materiālu viņa liriskās balss kvalitāte man atgādina dižo Karuzo.“

Biļešu iepriekšpārdošana sāksies pirmdien, 26.oktobrī, plkst. 10.00 visā “Biļešu serviss” tīklā un www.bilesuserviss.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas