“Hurts” atgriežas Latvijā


4. novembrī Latvijā ar pavisam jaunu programmu atgriežas mūsdienu sintpopa sensācija – Mančestras duets «Hurts». Tik tikko iznākušā jaunākā albuma «Exile» koncerttūres ietvaros stilīgie un noslēpumainie puiši uzstāsies.


Grupu «Hurts»2009.gadā Mančestrā nodibina Teo Hačkrafts (vokāls) un Adams Andersons (taustiņinstrumenti), kuri no 2005.gada muzicēja apvienībā «Bureau», kas vēlāk pārtapa par «Daggers» un galu galā beidz pastāvēt, jo Hačkrafts un Andersons nolemj strādāt duetā. Par «Hurts» vizītkarti kļūst mazliet atsvešināts 30.gadu ģērbšanās stils, lieliskas, drīzāk 80.gadiem nekā mūsdienām raksturīgas melodijas, padrūma noskaņa, ko paspilgtina smeldzes caurausts vokāls. Savu mūzikas stilu paši puiši nodēvējuši par Disco Lento.


Grupas «Hurts» debijas albums «Happiness» iznāca 2010.gada septembrī un drīz vien kļuva par patiesu mūsdienu sensāciju, jo seši singli no tikai viena vienīga diska - «Wonderful Life», «Better Than Love», «Stay», «Sunday», «All I Want For Christmas Is New Year's Day» un «Illuminated» - pabija dažādu Eiropas topu augšgalā. Albums ieguva Zelta statusu Lielbritānijā un Austrijā, bet Platīna – Vācijā, kopumā sasniedzot vismaz pirmo desmitnieku 12 Eiropas valstu hitparādēs. Pārdoto kopiju skaits pārsniedz vienu miljonu.


«Hurts» ārkārtīgi veiksmīgi uzstājušies tādos Eiropas festivālos kā «Rock Im Park» un «Rock Am Ring», «Oxygen», «T In The Park», «V Festival», «Sziget», «Pukkelpop», mūsu pašu «Positivus» u.c. 2011.gadā grupa triumfēja arī Lielbritānijas slavenajā un prestižajā Glastonberijas festivālā, kur 135'000 skatītāju aptaujā tieši viņu uzstāšanās tika atzīta par vislabāko, atstājot aiz sevis tādus grandus kā «U2», Bejonsē un «Coldplay». Arī NME veidotajā aptaujā «Band Of The Summer» lasītāji šo duetu atzinu par labāku nekā «Kaiser Chiefs», «The Killers», «My Chemical Romance» un pat «Muse».


Tomēr pienācis laiks doties tālāk. 8.martā klajā nāca ilgi gaidītais «Hurts» otrais albums «Exile», pirmajā nedēļā sasniedzot britu topa 9.vietu.


Puiši paši atzīst, ka šoreiz sacerēšana paņēmusi ievērojamāki vairāk pūļu nekā tas bija darbā pie pirmā albuma. Iestrādnes jau bijušas 2011.gadā, taču līdz pilnvērtīgam albumam nācies pūlēties vairāk nekā gadu.


Piecu «Exile» dziesmu pirmatskaņojuma laikā BBC 1 studijā Teo Hačkrafts pastāstīja: «Pirmkārt vēlējāmies klausītājus iepazīstināt ar kompozīciju «The Road», tāpēc ka tā visuzskatāmāk pauž visa albuma ideju. Mēs mēģinājām uzrakstīt visdrūmāko dziesmu, kādu vien spējām.» Šis sacerējums ir par autoavāriju un to iedvesmojuši Dž.Ballarda romāns «Autokatastrofa», un K.Makārtija darbs «Ceļš».


NME kritiķis salīdzina šo dueta veikumu ar «Muse» «The 2nd Law». Savukārt «Guardian», atrodot paralēles pat ar «Nine Inch Nails» ģitāru skaņām, uzsver, ka visam tomēr cauri vijas savs, oriģināls rokraksts. «BBC Music» pat apgalvo: «[albums] sakāpina mūsdienu popmūzikas sajūtas tādā mērā, ka neviena grupa neskan tik skaudri kā «Hurts».


Biļetes no pirmdienas, 25.marta visās «Biļešu serviss» tirdzniecības vietās un «bilesuserviss.lv».


Foto: PublicitātesPar autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas