Ieskaņas koncertā Dikļos izskanēs gaidāmo Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta programmaŠovasar īpašos ieskaņas koncertos visiem interesentiem ir iespēja iepazīties ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” repertuāru.

Sestdien, 1. jūlijā, Dikļos, Neikenkalna dabas koncertzālē pulcēsies 75 Vidzemes reģiona kori, Vidzemes pūtēju orķestri, deju kolektīvi “Ačkups”, “Agrā rūsa”, “Austris”, “Gauja”, “Pastalnieki”, “Sadancis”, “Teiksma”, pavadošā grupa Raimonda Macata vadībā, lai jau trešajā ieskaņas koncertā atskaņotu visu Noslēguma koncerta repertuāru. “Koncerta, kurš ilgst trīs stundas, mērķis ir sniegt skatītājiem izjūtas, kādas sagaidāmas gadu vēlāk Mežaparka estrādē. Tas ir satraucošs brīdis, sava veida pirmizrāde, kad dzirdēsim kā lielajā kopkorī un brīvdabā skan viss koncerts, veidojas tā dramaturģija, dabiskie akcenti un kulminācija. Neraugoties uz to, ka mums, radošai komandai, šie koncerti ir darba process, skatītājus sagaida pilnvērtīgs koncerts. Dikļos, Dziesmusvētku tradīcijai tik būtiskā vietā, pirmo reizi publikas uzmanībai piedāvāsim pilnu koncerta programmu, iekļaujot tajā arī Noslēguma koncertā paredzētās dejas,” stāsta XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns.

Reģiona publikai kopkoris pirmo reizi atskaņos īpaši gaidāmajiem Dziesmusvētkiem rakstītos opusus – V. Zilvera “Es pārsviedu zelta zirni”, A. Maskata “Precību dziesmu”, Ē. Ešenvalda “Caur sidraba birzi gāju”, kā arī Dziesmusvētku repertuārā pirmo reizi iekļautās latviešu klasiķa P. Barisona dziesmas “Celies” un “Pa zvaigžņu ceļu”, R. Tigula “Lec, saulīte”, A. Feila “Aiz ezera augsti kalni” un U. Prauliņa “Dievaines”. Koncerta kodolu veido E.Dārziņa, Alfr.Kalniņa, Em.Melngaiļa, L.Garūtas, R.Paula, M.Brauna, Im.Kalniņa u.c. latviešu komponistu kordziesmas, kas bijušas būtiskas Dziesmusvētku kustībai vairāku gadu desmitu laikā.

Neikenkalna dabas koncertzāle ir veidota atšķirīga no līdz šim pierastām šāda veida estrādēm. Vietas unikālās akustiskās īpašības veidotas ar ūdens spoguli, koka konstrukcijām, esošiem parka stādījumiem, terasēm un nogāzēm. Skatītāju vietas izvietotas Mazbriedes upes pretējā krasta nogāzē, uz kuru ved pontonu tilts pār upi.

Pēdējais Ieskaņas koncerts notiks 21. jūlijā Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, pulcējot Rīgas pilsētas korus.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies 2018. gadā Latvijas valsts simtgades svinību zīmē. Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas