Ieskandina starptautisko publiskās mākslas pasākumu “Govju parāde Ventspils 2012”Šogad Ventspils jau otro reizi uzņems pasaulē populārāko mākslas un mecenātisma projektu „Govju parāde Ventspils 2012“. Govju parādes ieskaņas pasākumā vienkopus pulcējās projektā iesaistītie mākslinieki, kuri no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga saņēma speciālu darba priekšautu un vēlējumu, lai gotiņas top krāšņas un radoši piepildītas.

„Govju parāde Ventspils 2012” atklāšana notiks š.g. 30.jūnijā pl.12:00 Ventspils Ostas ielas promenādē. Pirms desmit gadiem, 2002.gada vasarā, Ventspils kļuva par pirmo pilsētu Austrumeiropā, kurā norisinājās starptautiski atzītais mākslas un mecenātisma projekts. Šogad, 10 gadus pēc pirmās Govju parādes, Ventspils pilsēta gotiņu apgleznošanā iesaistījusi ne vien atzītus māksliniekus, bet arī ikvienu Latvijas iedzīvotāju.

Govju parādē Ventspils, kura veiksmīgi starptautiski konkurē pilsētmārketinga jomā, nostājas līdzās pasaules lielākajām metropolēm, un tās visas vieno izpratne par to, cik nozīmīga ir ērta, sakārtota un pievilcīga pilsētvide,. Esmu gandarīts, ka tik daudz izcilu un talantīgu personību ir iesaistījušās „Govju parāde Ventspils 2012” projektā. Apgleznotās gotiņas Ventspils ielās, parkos un skvēros ikvienam ventspilniekam un pilsētas viesim dos iespēju redzēt kvalitatīvu mākslu dažādās tās izpausmēs, vienlaikus novērtēt Latvijas neatkarības gados sasniegto pilsētas vides sakārtošanā,” saka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Saņemot A.Lemberga pasniegto simbolisko darba priekšautu, mākslinieki pauda gatavību sākt darbu, lai pārvērstu gotiņas skaistos mākslas darbos.

„Govju parādes Ventspils 2012“ gotiņas apgleznos starptautiski atzīti Latvijas mākslinieki: Aleksejs Naumovs, Gļebs Panteļejevs, Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Jānis Mitrēvics, Helēna un Anna Heinrihsones, Elita Patmalniece, Andris Vītoliņš, Miķelis Fišers, Ivars Drulle, Aigars Bikše, Ginters Krumholcs, Leonards Laganovskis, Andris Prigičevs, Aivars Žukovskis, Mārīte Guščika kopā ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri, mākslinieku kopa „Serde LV”, kā arī Ventspils mākslinieces Mārīte Kluša un Sarmīte Caune. Igaunijas māksliniekus „Govju parādē Ventspils 2012” pārstāvēs Merike Estna, Lietuvu – Robertas Antinis, bet Azerbaidžānu – Museibs Amirovs. Savu gotiņu apgleznos arī Ventspils bērni, Ventspils Augstskolas studenti, sportisti un citas sabiedrībā pazīstamas pers onības. „Govs mums sniedz pašu noderīgāko – pienu. Tā vienlaikus ir praktiska un reizē simboliska vērtība, jo piens apzīmē visa dzīvā sākumu, un līdz ar dzīvību, tas ir pirmais, ko saņemam no mātes. Veidojot savu darbu, izmantošu līdzību arī ar savu darbu „Ūdens glāze”, kas pašlaik apskatāms izstādē,” darba idejā dalās mākslinieks Kaspars Zariņš.

 

Foto: Ventspils dome

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas