Iespēja apgūt Sibīrijas latviešu dziesmasCeturtdien, 12. janvārī, plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiks cikla Dziesmu klade sarīkojums. Šoreiz pasākumā ikviens aicināts neformālā gaisotnē apgūt dziesmas, kuras uz Sibīriju sev līdzi aizveduši izceļotāji no Latvijas.
Dziedāšana notiks Sibīrijas latviešu dziesmu vācēju Jantas un Ilmāra Mežu vadībā. Vakara gaitā tiks atskaņoti teicēju balsu ieraksti, pēc dziesmas noklausīšanās dalībnieki to izdziedās paši. Lai vārdu neprasme netraucētu dziedāšanas prieku, teksts kā karaokē tiks projicēts uz ekrāna. Pasākumā būs arī neliels stāstījums par Sibīrijas latviešu dziedāšanas tradīcijām. Vairāku paaudžu nošķirtībā dziesmas, kuras joprojām dzied gan Sibīrijas, gan Latvijas latvieši, ieguvušas atšķirīgu skanējumu. Sibīrijā saglabājušās arī dziesmas, kuras Latvijā jau aizmirstas.
Dziesmu klades sarīkojumos gaidīts jebkurš dziedāt gribētājs neatkarīgi no prasmes noturēt melodiju vai iepriekšējo cikla pasākumu apmeklējuma, galvenā ir vēlme dziedāt. Dalībnieki aicināti ņemt līdzi klades, kurās pierakstīt pasākumā dziedātās dziesmas, lai tās vēlāk varētu izmantot dažādās dzīves situācijās. Dziedāšana notiek katra mēneša otrajā ceturtdienā plkst. 17:30.
Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas