Iespēja pievienot sava ķermeņa nospiedumu Nīderlandes mākslinieka kolekcijaiFestivāla “Laiks dejot” ietvaros Rīgā viesosies Nīderlandes mākslinieks Joriss van Ostervijks, kurš veido satikto cilvēku dabiskā lieluma nospiedumus. “Nospiedumu projekts” Rīgā norisināsies četru dienu garumā, no 17. līdz 20. jūnijam, viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvia stikla piebūvē.

Joriss van Ostervijks cilvēku nospiedumus krāj kopš 2012. gada. Tā viņš darbojas gan savā Roterdamas darbnīcā, gan viesojoties festivālos un teātros, kur iekārto ceļojošu darba telpu, lai parādītu šo unikālo aktīvās gleznošanas veidu. Apkopotais dokumentālais materiāls rāda lielu grupu nejauši satiktu cilvēku, kas ierāmēti dažādos laika brīžos. Portreti ir detalizēti, jūtīgi, īpaši eksponējot cilvēku līdzības un atšķirības, viņu cerības un bailes. Ar laiku šī kolekcija varētu pārtapt lielākā darbā. Taču pašlaik mākslinieks joprojām turpina krāt, šoreiz viesojoties Rīgā.

Ikviens aicināts apmeklēt “Nospiedumu projektu” – iedvesmoties no sevis paša nospieduma, iegādāties to vai vienkārši vērot, kā nospiedumus atstāj citi. Projekts notiks (Radisson Blu Hotel Latvia stikla piebūvē (Elizabetes ielā 55) 17., 18., 19. un 20. jūnijā plkst. 12.00 – 15.00 un 16.00 – 19.00.

“Nospiedumu projekts” sasaucas ar festivāla „Laiks dejot 2015” moto „Mans ķermenis ir mana seja”.

Vērienīgākais laikmetīgās dejas pasākums Latvijā šogad vēlas pievērst uzmanību dejas galvenajam medijam un izteiksmes līdzeklim – ķermenim. „Laiks dejot” programmā iekļautas izrādes, kurās mākslinieki no dažādām valstīm un kultūrām komunicē ar skatītāju, atklājot savas versijas par ķermeņa apzinātajiem un neapzinātajiem resursiem, tā saikni ar cilvēka iekšējo pasauli un eksistenci apkārtējā pasaulē.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas