Ikgadu aprīļa beigās DEJAS DIENA aicina radīt savu dejas pieredzi pašam – bez ierobežojumiem, bez maksas!Šogad DEJAS DIENA 2015 pasākumu virkne iesāksies ar atjaunotu notikumu - bezmaksas radošajām darbnīcām sestdienā, 25. aprīlī no plkst. 11.00 - 15.00 deju skolas “Dzirnas” telpās.

Jebkurš dejotgribētājs, iepriekš piesakoties info@dejasdiena.lv, varēs pievienoties kādai no četrām darbnīcām horeogrāfu vadībā, lai kopīgā procesā radītu īsformāta izrādes un dienu vēlāk, svētdienas vakarā, tās demonstrētu skatītājiem Ģertrūdes ielas teātrī plkst. 19:00. Radošās darbnīcas aptvers teju visas vecuma grupas, tāpēc gan bērni, gan seniori, gan dejas entuziasti, gan dejotāji ar pieredzi varēs atrast sev piemērotu darbnīcu.

Svētdienas garumā, 26. aprīlī norisināsies 27 bezmaksas deju meistarklase 9 deju zālēs Rīgā laika posmā no plkst. 11:00-16:30 Latvijas vadošo laikmetīgās dejas horeogrāfu vadībā dejas izglītības iestādēs, dejas mājās un studijās. Kā pieredzējušam, tā mazliet intriģētiem - visiem būs iespēja pieredzēt dažādus laikmetīgās dejas veidus, kontaktimprovizāciju, klasisko un moderno deju, džeza deju, hip-hop.

Eksotiskākas pieredzes meklētāji varēs apgūt Brodvejas mūziklu glamūrīgos soļus, Bolivudas ekspresiju improvizācijas nodarbībā pie Latvijā dzīvojošā indiešu horeogrāfa vai brazīļu dejisko cīņu mākslu - capoeira. Bērni varēs izdejoties laikmetīgās un džeza dejas nodarbībās, kamēr māmiņas un tēti ir laipni aicināti apgūt Feldenkraisa metodi par ķermeņa efektīvu izmantošanu kustībās, jo īpaši tajās, ko veicam ikdienā. Ar dažādo meistarklašu saturu, pašiem meistariem, norises vietām un precīzu laika plānu var iepazīties DEJAS DIENA interneta mājās - dejasdiena.lv

29. aprīlī Kaņepes Kultūras centrs aicina uz Latvijas Kultūras akadēmijas ceturtā kursa horeogrāfu dejas īsfilmām un instalācijām. Kā arī Dejas diena 2015 notikumu ietvaros rīdziniekus patīkami pārsteigs dejas zibakcijas jeb flashmobi dažādās Rīgas pilsētvides vietās.

Ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā četru dienu garumā - 27.,28.,29. un 30. aprīlī ir plānotas daudzšķautņainas dejas aktivitātes.

Tāpat šajā laika posmā notiks vairākas dejas pirmizrādes – projekta “Eju Dzīvot Deju” ietvaros tapusī Santas Grīnfeldes horeogrāfija “Dejas Dienasgrāmata” 27.aprīlī E.Smiļģa teātra muzejā, Elīnas Lutces pirmizrāde “Korpuss” 23., 24.aprīlī Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē, Olgas Žitluhinas horeogrāfija “Es jums saku: dziediet!” projekta “E-motional: rethinking dance” ietvaros pirmizrādi piedzīvos 27.aprīlī Liepājā, Līgas Libertes dejas teātra “Meitenes neraud” izrādes 22.un 23.aprīlī D.Fab.

Kā ikgadēja tradīcija Latvijā DEJAS DIENA aizsākusies 2006. gadā, kad horeogrāfe Olga Žitluhina ierosināja rīkot svinības par godu UNESCO atzītajai Starptautiskajai Dejas dienai, kuru atzīmē 29.aprīlī visā pasaulē.

DEJAS DIENAS pasākumi un meistarklases paredzētas ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju. Un pavisam noteikti arī tiem, kuri to nekad nav darījuši, vēršot uzmanību dejai kā mākslas formai, tāpat arī kā veselīga un harmoniska dzīvesveida izpausmei.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas