Imantam Kalniņam 80: Latvijas Televīzija maijā dāvinās 11 dziesmu stāstus un raidījumu par komponista mūzikuGaidot izcilā komponista Imanta Kalniņa 80. jubileju, Latvijas Televīzijā tapuši muzikāli īsstāsti, kuros komponista ģimene, draugi un domubiedri dalīsies savos vēstījumos par meistara mūziku, leģendām un notikumiem, kas apvij viņa radītās dziesmas. Cikls “Dziesmas ceļš. ImKa” būs skatāms no 15. līdz 25. maijam.

Maija vakaros LTV1 izskanēs stāsti par vienpadsmit iemīļotām komponista dziesmām: “Smilšu rausis”, “Dūdieviņš”, “Raxtu raxti”, “Brīvības dziesma”, “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Lilioma dziesma”, “Piena ceļš”, “Zilais putniņš”, “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”, “Ir tikai tveice” un “Svētku diena”.

Scenārija autore Sandra Freiberga uzsver, cik pārsteidzoši bagāts, emocionāli un muzikāli spilgts ir Imanta Kalniņa radošais ceļš: “Dziesmu desmiti, kas satek simtos, simfonijas, mūzikli, dziesmas teātra izrādēm un kinofilmām. No klusas, vientulīgas dungošanas līdz balsu tūkstošiem, kas piepilda Mežaparka estrādi – tik dažāds ir viņa dziesmu ceļš līdz mūsu sirdīm.”

Tieši komponista dzimšanas dienā, 26. maijā, plkst. 21.10 LTV1 un REPLAY.lv būs skatāms muzikāls ceļojums “Imanta Kalniņa Svētku diena”. Personīgās emocijās un pārdomās dalīsies gan pats Imants Kalniņš, gan viņa bērni un brālis Viks, kā arī domubiedri: Māra Čaklā dēls Ingmārs Čaklais, Maija Streiča, diriģents Mārtiņš Klišāns, mūziķi Ilona Dreģe (bij. Bāliņa), Olga Rajecka, Uģis Roze, Zigfrīds Muktupāvels un Juris Sējāns, aktieri Līga Liepiņa, Aina Karele, Artūrs Skrastiņš un Ilze Ķuzule-Skrastiņa, dzejniece Māra Zālīte un ērģelniece Iveta Apkalna. Īpašu sveicienu komponistam būs sagatavojuši Latvijas Nacionālā teātra aktieri.

Dziesmu stāstus un raidījumu veidojusi LTV komanda – idejas un scenārija autore Sandra Freiberga, režisors Arvīds Babris, operatori Normunds Pavlovskis, Uvis Burjāns un Ēriks Kraiņevs, skaņu režisors Viktors Andrejevs un projekta vadītāja Jana Priedniece.

Cikls “Dziesmas ceļš. ImKa” būs skatāms no 15. līdz 25. maijam ik vakaru pēc raidījuma “Panorāma” (izņemot 22. maijā plkst. 19.55). Raidījuma “Imanta Kalniņa Svētku diena” pirmizrāde – 26. maijā plkst. 21.10 LTV1 un REPLAY.lv. Portālā LSM.lv būs atrodams plašs papildu saturs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas