Indra Roga veido “Ideālu zagli”

Režisore Indra Roga Latvijas Nacionālajā teātrī veido Jaroslava Ivaškēviča lugas "Ideāls zaglis'' iestudējumu, kura pirmizrāde paredzēta 9.februārī.

Autora doto lugas žanru komēdija režisore Indra Roga pārdēvējusi par "skrējiens pēc laimes".

"Neticu, ka pasaulē ir cilvēks, kam dziļi sirdī nekad nav iezadzies jautājums – kas es esmu, kāpēc dzīvoju, kāda jēga dzīvei, kas ir patiesa laime un mīlestība? Bet tā vēl nav komēdija. Komēdija sākas tad, kad šie jautājumi neatkāpjas pašas dzīves priekšā un cilvēka dvēsele, neapmierinājusies ar jau atrasto, meklē un meklē, atkal šķietas atradusi, bet pēc brīža jau atkal to urda nemiers. Un manuprāt tā ir skaistākā komēdija, kas ar mums šajā dzīvē var notikt, jo tajā ir tik daudz poēzijas un maza daļiņa no mūžīgās jaunības formulas'' – tā par izrādi saka režisore Indra Roga.

"Savā ziņā to varētu dēvēt arī par ilgošanās drāmu vai ilgām pēc mīlestības. Bet mīlestība, kā zināms, ir ne tikai dzīves, bet arī mākslas pirmavots un rašanās stimuls, tāpēc jaunā izrāde būs gan par mīlestību, gan par mākslu. Par to, kāpēc cilvēks, kas nemīl vai nav mīlējis, nespēj būt radošs un otrādi. Izrāde, kurai piemīt dzejas smalkums, ir pašsaprotama teātra repertuāra daļa laikmetā, kurā dzeju lasa retais. Bet kurš gan spēj tikt galā ar savām jūtām, neiepazīstot dzeju,'' saka Nacionālā teātra direktora padomniece Ieva Struka.

Jaunajā izrādē lomas iedalītas Ingai Misānei,Mārtiņam Eglienam, Līgai Zeļģei , Mārtiņam Brūverim, Normundam Laizānams, Ģirtams Liuzinikam.

Latviešu teātra skatītājam ievērojamais poļu rakstnieka Jaroslava Ivaškēviča vārds nav svešs, savulaik Nacionālā teātra ļoti populāra bija režisora Mihaila Kublinska iestudētā izrāde „Vasara Noānā” - skaistais Frederika Šopēna un Žoržas Sandas mīlas stāsts Inta Burāna un Elzas Radziņas leģendārajā atveidojumā. Aktieru zālē režisora Pētera Krilova veidotā izrāde „ Eņģeļu māte Joanna” ar pašu Indru Rogu galvenajā lomā.

Jaunākā paaudze redzējusi Alvja Hermaņa iestudēto izrādi "Vilkmuižas jaunkundzes", Jaunajā Rīgas teātrī.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas