Inese Galante uzstāsies “Origo Summer Stage”


Šajā nedēļā ikgadējā vasaras kultūras aktivitāšu centra "Origo Summer Stage" ietvaros būs skatāmi vairāki koncerti – piektdien 10. augustā pulksten 16.00 uzstāsies grupa "Jusstone", savukārt 11. augustā no pulksten 17.00 stacijas laukumu pie tirdzniecības centra "Origo" pieskandinās septītā starptautiskā festivāla "Summertime – aicina Inese Galante" ieskaņas koncerts.


Jau tradicionāli uz "Origo Summer Stage" skatuves ikvienambez maksas ir iespējams redzēt un dzirdēt izcilo soprānu Inesi Galanti. Viņai uz skatuves pievienosies arī tādi atzīti mūziķi kā mecosoprāns Irina Dolženko, bass Anatolijs Safiuļins, koncertmeistare Inna Davidova (klavieres) un festivāla "Summertime" jaunie dalībnieki.


"Man prieks, ka jau tradicionāli sveikt pie mums tādas augstas klases māksliniekus, kādi ir visi šie lieliskie mūziķi, kuri uz "Origo Summer Stage" skatuves priecēs pilsētas iedzīvotājus un viesus. Šāda līmeņa mākslinieki bezmaksas koncertos ir redzami reti, tāpēc centāmies šādu iespēju pie tirdzniecības centra "Origo" nodrošināt arī šogad. Gaidām visus klasiskās mūzikas cienītājus pie "Origo" uz patiešām neaizmirstamu koncertu," stāsta tirdzniecības centra "Origo" vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.


Katru gadu, neraugoties uz aizņemtību, Inese Galante atgriežas Rīgā, lai sniegtu neaizmirstamus koncertus. Ikviena viņas uzstāšanas kļūst par notikumu pilsētas mūzikas dzīvē, un visas biļetes tiek izpārdotas jau priekšlaikus. Rīdzinieku mīlestība uz viņas mākslu nav tikai novadnieku lepnums vai viņas balss skaistuma radīts baudījums. Viņas dziedāšanā cilvēki smeļas dvēseles spēku.


Savukārt, ir gana tikai reizi dzirdēt, kā dzied Krievijas Lielā teātra soliste Irina Dolženko (mecosoprāns), lai uz visiem laikiem atmiņā paliktu viņas neparasti skaistā, tembrāli bagātā, samtainā balss. Dziedātājas interpretācijām piemīt dziļums, kaisme un nevainojama gaume. Krievija ir slavena ar lielisku basa balsu pārpilnību. Taču bass, kurš būtu sasniedzis vokālās mākslas virsotnes un kļuvis pazīstams tikai kā kamerdziedonis un solists lielu formu skaņdarbos, gandrīz nemaz nedziedot operā – tā ir ārkārtīgi reta parādība. Tieši tāds ir Anatolijs Safiuļins – viņa mākslas pamatā ir individuāli iekrāsots tembrs un dāsnas dabas dotības apvienojumā ar lielu meistara pieredzi. Mākslinieka saiknei ar Latviju ir sena vēsture. Pirmoreiz Rīgā viņš dziedāja 1981. gadā - tas bija Verdi Rekviēms, kura atskaņojumā mākslinieks piedalījās kopā ar Gaļinu Kovaļovu, Irinu Arhipovu un Kārli Zariņu (pie diriģenta pults bija Arvīds Jansons).


Koncertā klavieru pavadījumu spēlēs pieredzējusī Inna Davidova, kuras partneru vidū ir ne tikai Inese Galante, bet arī tādi izcili mūziķi kā Inga Kalna, Antra Bigača, Elīna Garanča, Egils Siliņš, lietuviešu dziedātāja Jolanta Stanelīte (kopā ar viņu I.Davidova kļuvusi par Tokijas Starptautiskā vokālistu konkursa laureāti).

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas