Ivara Austera fotogrāfiju izstāde “Ainava ir vērošana” Latvijas Fotogrāfijas muzejā

 No 30. janvāra Latvijas Fotogrāfijas muzeja 3. stāvā būs skatāma Ivara Austera fotogrāfiju izstāde „Ainava ir vērošanai”. Izstāde kļuvusi par Latvijas Fotogrāfijas muzeja 2014. gada izstāžu konkursa uzvarētāju. Iekļautās fotogrāfijas tapušas laika posmā no 2005. līdz 2013. gadam. Kopumā apmeklētāji varēs aplūkot 50 fotogrāfijas, no kurām daļu – kā attēlu projekciju. Ivars Austers norāda: „Fotogrāfiju sērijā ir attēlotas ainavas, kuras gadu garumā mani ir vērojušas. Es vairs nesaprotu, cik lielā mērā tās pastāv bez manis (vai otrādi, es bez tām). Vēl sarežģītāk – ainavās ir arī pa kādam citam vērotājam”.


Ivars Austers (1967) ir Latvijas Universitātes psiholoģijas profesors un pasniedz psiholoģiju arī Latvijas Mākslasakadēmijā. Pats autors gan atzīmē, ka viņa akadēmiskā amata dēļ vien īpašu psiholoģiskumu izstādītajās fotogrāfijās nav jācenšas saskatīt.


„Man darbs un fotografēšana ir paralēlas pasaules, kas maz pārklājas,” saka I. Austers. Nesen Ivars Austers atrada pāris ainavu fotogrāfijas, kuras viņš uzņēmis pusaudžu gados: „Tas pats, kas šodien, nekas nav mainījies”.


Tātad senie astoņdesmitie uzskatāmi par laiku, kad I. Austers pievērsies fotogrāfijai. Viņš gan pats to esot bijis aizmirsis un kameru rokās atkal paņēma tikai 2002. gada pavasarī. Kopš 2005. gada piedalījies septiņās grupu izstādēs un rīkojis divas personālizstādes, no kurām izstāde „33 siltumnīcas” bija izstādīta Latvijas Fotogrāfijas muzejā 2011. gadā.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas