Izdota Latvijas kultūras kanona stāstu puzle bērniem “Stāstu stāsts”Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) Latvijas kultūras kanona projekta ietvaros izdevusi stāstu puzli “Stāstu stāsts”. Tās autores ir rakstniece Luīze Pastore un māksliniece Anete Bajāre-Babčuka. Spēles dizainu veidojusi Madara Lesīte-Volmane.

“Stāstu stāsts” ir Latvijā līdz šim nerealizēta formāta spēle, kas rotaļīgā veidā palīdz attīstīt radošas domāšanas un stāstu stāstīšanas prasmes, iepazīstina ar Latvijas kultūras kanona vērtībām, skatot tās nevis kā sastingušus pieminekļus, bet kā sākuma punktu sarunai. Bērni un arī pieaugušie spēles dalībnieki aicināti brīvi rīkoties ar kartītēm (un arī kultūras kanona vērtībām), ievietojot tās jaunos kontekstos un radot jaunas interpretācijas.

Spēles tēli, vide un elementi radīti, iedvesmojoties no Latvijas kultūras kanona vērtībām visās tā astoņās nozarēs. Kartītēs var atpazīt meitenīti – filmas “Baltie zvani” galveno varoni, mopēdu “Rīga-12”, Vilhelma Purvīša ainavu atmosfēru, Rīgas koka arhitektūru un Rundāles pili, Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzejas motīvus, svilpaunieku, Jāņu ugunskurus un daudz citu ar Latvijas kultūru saistītu elementu visā nozaru daudzveidībā un to savstarpējā – gan organiskā, gan negaidīti oriģinālā – mijiedarbē.

Stāstu puzles iespējams iegādāties LNB veikalā „Draugu telpa” un e-veikalā.

Latvijas un diasporas izglītības iestādes var pieteikties saņemt spēles bezmaksas eksemplārus, rakstot uz e-pastu kulturaskanons@lnb.lv un norādot pārstāvēto skolu, kā arī īsi aprakstot, kā šīs spēle tiks izmantota.

Programmas Latvijas skola soma ietvaros 1.–4. klases skolēni aicināti apmeklēt nodarbību “Latvijas Kultūras kanona puzle “Stāstu stāsts” ar rakstnieci Luīzi Pastori”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas