Izdota Margaritas Stārastes 100. jubilejai veltīta aploksne


Sagaidot izcilās latviešu bērnu literatūras rakstnieces un ilustratores Margaritas Stārastes 100. dzimšanas dienu izdota jubilejai veltīta aploksne.


2.februārī, Margaritas Stārastes 100. dzimšanas dienā, Latvijas Pasts rīko šai jubilejai veltītās aploksnes speciālo zīmogošanu. Tā notiks Rīgas 50.pasta nodaļā, kas atrodas tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, no plkst.10 līdz 20.


Aploksnes Margaritai Stārastei 100 dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, un tā izdota 1000 eksemplāru tirāžā. Aploksnē attēlots vairākās paaudzēs iemīļotās bērnu grāmatu autores un ilustratores M.Stārastes portrets, kuru ieskauj ilustratores zīmētie pasaku tēli, savukārt speciālajā zīmogā redzams rakstnieces un mākslinieces autogrāfs. Latvijas Pasts plāno arī personiski sveikt M.Stārasti, dāvinot viņai īpaši ierāmētu jubilejas speciālo aploksni.


M.Stāraste ir sarakstījusi un ilustrējusi ap 100 grāmatu, un viņas darbi galvenokārt saistīti ar bērnu daiļliteratūru. Rakstnieces grāmatas tiek izdotas no 1942.gada. Zināmākie darbi ir Ziemassvētku pasakas, Balti, tīrisniega vīri, Zīļuks, Pasaku ābece un Lācīša Rūcīša raibā diena. Ar viena no rakstnieces un ilustratores mīļākā tēla Zīļuka gaitām ir iepazinušies ne tikai latviešu bērni - grāmata tulkota krievu, vācu, angļu, poļu, lietuviešu, čehu un pat japāņu valodā. Pēc M.Stārastes grāmatas motīviem ir tapusi animācijas filma Zīļuks.


1982. M.Stāraste saņēma literāro balvu Pastariņa prēmija, savukārt 1999.gadā rakstniecei tika pasniegts Triju Zvaigžņu ordenis.


Latvijas Pasts ir vairākkārt sadarbojies ar Latvijā iemīļoto mākslinieci. 1994.gadā Latvijas Pasts izdeva pastmarku bloku Margaritai Stārastei 80, un tajā ietilpstošās trīs pastmarkas ar savu grāmatu tēliem veidoja pati jubilāre. Savukārt 2004.gadā M.Stāraste bija autore Latvijas Pasta izdotajām Ziemassvētku sērijas pastmarkām.


 


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas