IZM strādā pie grozījumiem par pāreju uz izglītību tikai latviešu valodāIzglītības un zinātnes ministrija (IZM) drīzumā plāno pabeigt darbu pie grozījumiem par pāreju uz izglītību tikai latviešu valodā trīs gadu laikā, LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Ministre norādīja, ka notiek darbs pie grozījumiem, kas paredz pāreju uz mācībām tikai valsts valodā trīs gadu laikā. Tāpat zināms, ka Nacionālā apvienība iesniegusi jaunus grozījumus Izglītības likumā, arī paredzot pamatizglītību nodrošināt tikai latviešu valodā: “Darbs notiek. Redzam, ka, ja līdz noteiktajam termiņam, proti, 24. maijam arī no ministrijām tiek saņemti visi saskaņojumi laikā, mēs uzreiz varam operatīvi šos te grozījumus izskatīt valdībā un nodot parlamentam."

Muižniece norādīja, ka šobrīd notiek vidusskolas posma eksāmenu sesija: "Par gatavību – protams, ministrs nevar par katru skolēnu atbildēt, bet kopumā šis gads, kas lielākoties pavadīts klātienē, ir devis lielu atspaidu, lai varētu teikt, ka bērni būs gatavi un eksāmeni tiks nokārtoti."

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas