IZM, strādājot pie pedagogu atalgojuma finansēšanas modeļa pilnveides, pieaicinās LIZDAIzglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ar ministrijas ekspertiem trešdien, 17.maijā, piedaloties Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padomes ārkārtas sēdē, uzsvēra sasniegto pedagogu atalgojuma palielināšanā un aicināja LIZDA kopā strādāt pie jauna, caurskatāmāka finansējuma modeļa.

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša šodienas LIZDA Padomes sēdi, kurā piedalījās arī pašvaldību izglītības pārvalžu pārstāvji, vērtē kā konstruktīvu, uzsverot, ka svarīgi ir strādāt kopā, lai tupinātu iesākto darbu pieskolotāju atalgojuma paaugstināšanas. Ministre aicināja LIZDA pārstāvjus sadarboties, izstrādājot jaunu pedagogu atalgojuma finansēšanas modeli.

Izglītības un zinātnes ministrijas eksperti Padomes sēdes dalībniekus iepazīstināja ar valdības piešķirtā finansējuma pedagogu atalgojuma palielināšanai izvērstu datu analīzi.

Valdības pieņemtie lēmumi par finansējuma palielināšanu pedagogu atalgojumam nodrošina darba slodzes sabalansēšanu un iespēju skolotājiem jau no šī gada 1.septembra saņemt augstāku darba samaksu un atbilstoši apstiprinātajam grafikam arī turpmākajos gados rēķināties ar stabilu zemākās mēneša darba algas pieaugumu.

Papildu finansējums šī gada periodam no 1. septembra valsts mērķdotācijas pieaugumam pašvaldībām ir ap 33 miljoniem eiro, kas sastāda vidēji 17,4%.

Kopējais valdības papildus piešķirtais finansējums pedagogu darba samaksas palielināšanai un slodžu sabalansēšanai 2023. gadā ir 93,8 miljoni eiro.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas