Iznācis Teātra Vēstneša 2021. gada pirmais numursŽurnāla Teātra Vēstnesis 2021. gada pirmais numurs iznācis par spīti slēgtajiem teātriem un Covid ierobežojumiem. Numurā aplūkotas tēmas un personības, kas darbojas starpžanru telpā, un izrādes, kam kovids netraucē vai nepaguva iztraucēt.

Sadaļā Process Dita Jonīte analizē Liepājas teātrī iestudēto Marjus Ivaškēviča lugu Malыš, ko iestudējis Dmitrijs Petrenko, Atis Rozentāls vērtē M.Čehova Rīgas Krievu teātra izrādi Tas notika Višī Sergeja Golomazova režijā, Ieva Struka – Dirty Deal Teatro Izrādes-instrukcijas, kurām ir plašs autoru loks.

Žurnāla tēma šoreiz ir Teātris un kino, to sagatavojusi viesredaktore kinokritiķe Agnese Lipska, pati pievēršot uzmanību trim filmizrādēm. Tēma piedāvā apjomīgu jaunās režisores Martas Elīnas Martinsones sarunu ar vecmeistaru Pēteri Krilovu, latviešu aktieru atziņas par darbu teātrī un kameras priekšā, Valdas Čakares teorētisku ieskatu kino un teātra sadarbības vēsturē un kinozinātnieces Dārtas Ceriņas analītisku apceri par kameras izmantojumu mūsdienu teātrī.

Rubrikā Intervijas Edīte Tišheizere sarunājas ar Valmieras teātra aktrisi Ievu Puķi, kas slēgtai publikai nospēlējusi Blānšu Ilgu tramvajā. Maija Svarinska intervē teātra producenti Jevgeņiju Šermeņovu, iepazīstinot Latvijas publiku tuvāk ar cilvēku, kas pilnībā mainījis savu dzīvi no Maskavas teātru epicentra uz Baltijas mierīgajiem plašumiem. Savukārt “bez vidutāja” Madara Zviedre (Saldovere) pēc piecu gadu prombūtnes no Latvijas un tās teātra sarunājas ar kursabiedru Ivaru Kļavinski.

Žurnālā ir arī divi portreti: Undīnes Adamaites raksts veltīts brīvmāksliniecei Janai Ļisovai, Zandas Borgas – šā gada jubilāram Edgaram Pujātam.

Baltijas pieredzē dalās divi izcili režisori – Tallinas Pilsētas teātra bijušais mākslinieciskais vadītājs Elmo Niganens un Viļņas Nacionālā drāmas teātra jaunieceltais galvenais režisors Oskars Koršunovs, ar viņiem sarunājas Trīna Sinisāra un Jevgeņija Šermeņova.

Rubrikā Jaunie Jānis Kronis sarunā ar Jutu Anci Rombergu un jaunā Leļļu teātra aktrise un topošā teātra zinātņu maģistre Elīna Bojarkina, ko iztaujā Anna Šuvajeva.

Savukārt rubrikā Leģendas – unikāla saruna ar un par Hildu Žīguri, vecāko latviešu aktrisi, kas nule kā nosvinēja 103 dzīves gadus, no tiem puse mūža pagājusi Leļļu teātrī, bet Guna Zeltiņa vēlreiz pievēršanas Jaunatnes teātra fenomenam.

Rubrika Ārzemju teātris mūs aizved uz Beļģiju, un Tatjana Zeļmanova ziņo par to, kā pandēmijas aizliegumi skāruši beļģu teātra pasauli.

Laikā, kad teātri slēgti, žurnālu visērtāk ir abonēt Latvijas pastā vai rakstot uz žurnāla redakciju, savukārt iegādāties – Narvesen kioskos, Preses apvienība tirdzniecības vietās, Jāņa Rozes grāmatu veikalos visā Latvijā un internetā janisroze.lv ar piegādi visā pasaulē. Ejot līdzi laikam, no 1.aprīļa pieejama arī žurnāla digitālās versijas abonēšana www.teatravestnesis.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas