Iznācis tūrisma ceļvedis par Turaidas muzejrezervātu

Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar apgādu "Mantojums" izdevis grāmatu "Turaidas vēsturiskais centrs. Ceļvedis. Turaidas muzejrezervāts".

Jaunais ceļvedis sniedz priekšstatu par Turaidas vēsturisko centru un tajā esošajām ēkām - pieminekļiem, kā arī grāmatā apkopota izsmeļoša informācija par Turaidas muzejrezervāta 38 ekspozīcijām, kas izvietotas gan telpās, gan brīvdabā.

Iepazīstinot ar Turaidas vēsturiskā centra notikumiem tūkstoš gadu garumā ceļvedis iekļauj, piecus vēstījumus gan par Gaujas lībiešiem Latvijas kutlūrvēsturē,Turaidas mūra pili,baznīckalnu un baznīcu un muižu, gan par Tautasdziesmu parku, Dainu kalnu un Dziesmu dārzu.

Grāmatā iekļauts bagātīgs fotoattēlu materiāls, tā ir veiksmīgi izmantojama kā ceļvedis, iepazīstot Turaidas muzejrezervāta piedāvājumu, un, protams, arī kā informatīvs materiāls par Turaidas vēsturiskā centra veidošanos un attīstību un daudzveidīgajām mūsdienu iespējām, veidojot vēstures stāstus un ekspozīcijas.

Ceļvedis šobrīd pieejams latviešu valodā, to iespējams iegādāties Turaidas muzejrezervāta apmeklētāju centrā katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00. Šajā gadā tiek plānots izdot ceļvedi angļu valodā un jau tiek gatavoti tulkojumi arī krievu un vācu valodā. Ceļveža prezentācija notiks starptautiskās tūrisma izstādes „Balttour 2012” ietvaros.Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas