Iznāk Leona Baloža fotogrāmata “Rīga. Panorāmas”Līdz pat metram gari, atlokāmi Rīgas panorāmu foto, kopumā 460 analogās fotogrāfijas 320 lappusēs, kas tapušas vairāk nekā 20 gadu laikā - šādi īsumā var raksturot jaunāko latviešu foto klasiķa, lielmeistara Leona Baloža fotogrāmatu “Rīga. Panorāmas”. Fotoalbumu “Rīga. Panorāmas” izdevusi akciju sabiedrība “Capital”.

“Grāmata ir fotostāsts par Rīgu – tās namu fasādēm un pilsētas ainavu. Lielākais Rīgas fotogrāfs, patiešām lielmeistars, Leons Balodis, kurš piedalījies simtiem izstāžu, saņēmis augstas godalgas un apbalvojumus, ir dzimis Kurzemē. Bet viņam nekā skaistāka pasaulē par Rīgu nav. Balodis kā savus piecus pirkstus pazīst Rīgas miglas un dūmakas, gadalaikus un ikvienu diennakts stundu, to vietu, kur tikai vienreiz gadā pilnmēness nostājas līdzās tornim,” šādus vārdus par jaunāko Leona Baloža fotoalbumu “Rīga. Panorāmas” teic grāmatas tekstu autors, rakstnieks Jānis Rokpelnis.

Šī ir jau otrā grāmata, kuru izdod akciju sabiedrība „Capital”. Pirmais bija 2011. gada izdevums „Latvijas bākas”, kas tapa sadarbībā ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju un vairākiem izciliem Latvijas fotogrāfiem. „Prieks, ka pēc grāmatas „Latvijas bākas” izdošanas Latvijā pastiprinājās interese par mūsu zemes bākām kā vērtīgu un saudzējamu kultūrvēsturisko mantojumu. Grāmatu izdošana mūsu uzņēmumam noteikti nav komercprojekts, tas nenes peļņu. Pat gluži pretēji – esot izdevējs, „Capital” palīdz nākt pasaulē grāmatām, kuras bez uzņēmēju atbalsta nekad netiktu izdotas,” stāsta akciju sabiedrības „Capital” valdes priekšsēdētājs Ivars Putniņš.
Fotogrāfs Leons Balodis dzimis 1940. gadā, “Rīga. Panorāmas” ir viņa 17. fotoalbums, par Rīgu - astotais. Mākslinieks uzņem tikai un vienīgi analogās fotogrāfijas. Leons Balodis piedalījies aptuveni 240 fotoizdevumu veidošanā un 550 izstādēs. Ieguvis aptuveni 170 apbalvojumus foto konkursos, par izcilu profesionālo darbību saņēmis arī Trīszvaigžņu ordeni (virsnieka pakāpe), Lāčplēša Goda zīmi, Lielo folkloras gada balvu un Rīgas balvu.

Fotogrāmatas “Rīga. Panorāmas” veidotāju komanda: fotogrāfs: Leons Balodis; teksta autors: Jānis Rokpelnis; mākslinieki: Aivars Sprūdžs, Rauls Liepiņš; maketētājs: Kaspars Podskočijs. Izdevējs: AS “Capital”. Izdevuma cena grāmatnīcās - ap 70 eiro.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas