Iznākusi Džeimija Olivera jaunā grāmata “15 minūtes virtuvē”Beidzot līdz lasītājiem un kaislīgiem gardēžiem ir nonākusi ilgi gaidītā Džeimija Olivera grāmata “15 minūtes virtuvē”, ziņo apgāds "Zvaigzne ABC".

Pavāru šova zvaigzne, atraktīvais un interesantais Džeimijs Olivers prot gan lieliski gatavot un pasniegt ēdienu, gan dažādos veidos izklaidēt publiku, vienlaikus liekot arī aizdomāties: kas tad ir tas, ko mēs ēdam, un cik tas ir veselīgi.

Šajā grāmatā ikviena recepte ir satriecoši lieliska četru iemeslu pēc: ēdiens ir garšīgs un veselīgs, katra porcija satur vidēji tikai 580 kaloriju, ēdienu iespējams pagatavot 15 minūtēs, un – kas arī ir svarīgi – vienas porcijas izmaksas ir aptuveni 4,5 eiro!

Džeimijs Olivers šajā grāmatā "15 minūtes virtuvē" , kā pats saka, vēlas parādīt, cik ātri un vienkārši iespējams radīt mājās gatavotu ēdienu – tas nudien neaizņems vairāk laikā kā brauciens pēc ātrajām uzkodām! Turklāt še apkopotas receptes no visas pasaules, ar zaļu ķeksīti īpaši atzīmējot veģetāriešiem piemērotās. Dž. Olivers sāk ar ieteikumiem, kādām lietām vajadzētu vienmēr glabāties pieliekamajā un kuri virtuves tehnikas pārstāvji – piemēram, mikseris, virtuves kombains, blenderis, katls un grilpanna – atvieglos darbu un palīdzēs tiešām iekļauties minētajās 15 minūtēs, gatavojot šos ēdienus.

Grāmata ir sadalīta nodaļās, ļaujot viegli orientēties, bet pašās beigās atrodams arī ēdienu alfabētiskais rādītājs.
Receptes ir bagātīgas un gardas, te atradīsiet 21 vistas gaļas ēdienu, 14 liellopu gaļas ēdienus, vairākus cūkas un jēra gaļas ēdienus, arī zivīm un jūras produktiem veltītas daudzas receptes. Zaļumu, siera un sēņu mīļotāji varēs izbaudīt gan salātus, gan siltos ēdienus, un arī zupām un desertiem ir atvēlēta vietiņa.

Kā atzīst pats grāmatas autors, ikvienu no šīm receptēm iespējams arī dažādi variēt, pamainot sastāvdaļas, – bet to droši vien vēlēsieties darīt pēc tam, kad būs izmēģinātas visas grāmatā atrodamās receptes! Lai labi garšo! Atcerieties – šie ēdieni Džeimija Olivera virtuvē tapuši neskaitāmas reizes un arī jums tie lieliski izdosies!

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas