Izraēlas kamerorķestris Camerata Jerusalem atklās festivālu “Vīnes klasika”

VSIA „Latvijas Koncerti” organizēto festivālu “Vīnes klasika” 8. februārī Lielajā ģildē atklās vadošais Izraēlas kamerorķestris Camerata Jerusalem, atskaņojot Luidži Bokerīni, Jozefa Haidna un Volfganga Amadeja Mocarta mūziku diriģenta Avnera Birona vadībā.


Avners Birons orķestri Camerata Jerusalem dibinājis 1983. gadā un līdz pat šodienai ir tā mākslinieciskais vadītājs. Viņš mūziķa karjeru sāka kā flautists Zubina Mehtas slavenajā Izraēlas Filharmoniskajā orķestrī. Birons pieder pie tādiem muzikālajiem intelektuāļiem, kura zināšanu bagāža balstīta arī eksaktās zinātnēs. Studējis bioloģiju, pēc tam devies uz Vīni un Zalcburgu apgūt orķestra diriģēšanu. Viņš daudz uzstājies kā kamermūziķis un solists, pasniedzis meistarklases flautas spēlē, izaudzinot daudzus flautistus un pedagogus. Birons dibinājis ‘’Galilejas solistu ansambli’’, virtuozu mūziķu kolektīvu, ar kuru daudz devies pasaules tūrēs. Ar Camerata Jerusalem diriģents uzstājies ievērojamās Eiropas un Amerikas koncertzālēs, gadā sniedzot apmēram 100 koncertu gan Izraēlā, gan ārpus tās. 2005. gadā par sasniegumiem un ieguldījumu Izraēlas kultūrā Birons saņēma Izglītības ministrijas balvu.


Festivāls „Vīnes klasika” no 8. līdz 15. februārim aicina klausītājus baudīt klasiskās mūzikas šedevrus, simfoniskās mūzikas koncertus, kā arī kamermūzikas noskaņas. Tiks atskaņota arī Jaunās Vīnes skolas komponistu mūzika, atklājot 20. gadsimta ekspresionisma glezniecības un mūzikas mijiedarbi. Festivālā dzirdēsim Grammy balvas ieguvējus – Latvijas Radio kori un Sinfonietta Rīga, Lielās mūzikas balvas 2013 nominantu – klarnetistu Egīlu Šēferu, dziedātājas - Ievu Paršu, Ingu Šļubovsku u.c.


Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas