Izskanēs jauniešu kora “Kamēr…” koncertuzvedums “Stihija”2024. gada 19. un 20. maijā plkst. 19.00 Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” Koncertorganizācijas AVE SOL Jauniešu koris “Kamēr…” aicina izdzīvot sarežģīto un daudzveidīgo cilvēka jūtu pasauli koncertuzvedumā “Stihija”.

Daba ir neuzvarama, neparedzama un lielākoties arī neizprotama. Tā ir vide, kurā līdzās četriem pamatelementiem – ugunij, ūdenim, gaisam un zemei – mīt arī piektais elements – kvintesence. Tikpat brīnumaina kā daba, ir arī mūsu katra jūtu pasaule – tā sevī ietver visdažādākos elementus – mīlestību, pārdzīvojumu, laimi, pārdomas, aizraušanos un iznīcību. Šīs pretrunas koncertuzvedumā “STIHIJA” iezīmēs cilvēka kā būtnes prāta un neprāta ceļus.

Koncertuzvedumā tiks pretstatīti un vienlaikus līdzās savietoti dabas un cilvēka iekšējās pasaules neizdibināmie procesi. Tie viens otru gan nomāks, gan cels augstāk par sevi pašu, savijoties Latvijas “Gada Kora” – jauniešu kora “Kamēr…”, saksofonu kvarteta, sitaminstrumentu un čella skanējumā. Tos vienotā vēstījumā aptvers Jura Strengas suģestējošā balss un Ivara Vācera negaidītie gaismas režijas risinājumi koncertvietā, kur koris "Kamēr..." daudzus gadus ar koncertprogrammu nav uzstājies – Mazajā ģildē.

Programmā: Ērika Ešenvalda, Jēkaba Jančevska, Jāzepa Vītola, Ādolfa Skultes un Veljo Tormisa diždarbi.

Rīgas valstspilsētas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācijas AVE SOL Jauniešu koris “Kamēr…”
Jurģis Cābulis, galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs
Rīgas Saksofonu kvartets
Ēriks Kiršfelds / čells
Marta Kauliņa-Pelnēna / perkusijas
Ivars Vācers / gaisma
Juris Strenga / balss

Koncertuzvedumu rīko biedrība “Kamēr mūzika”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas