Izstāde „Tulpes Latvijā”


Latvijas Dabas muzejā, par spīti nelabvēlīgajiem laikapstākļiem, izstāde „Tulpes Latvijā”, kas organizēta sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrību, notiks paredzētajā laikā no 16. līdz 19. maijam.


Šogad laikapstākļi tulpes nav saudzējuši. Īpatnējās ziemas dēļ tulpes agri sākušas augt un, par spīti vēsajam un ilgajam pavasarim, tās strauji sākušas ziedēt agrāk nekā ierasts. Taču, neskatoties uz savdabīgajām dabas kaprīzēm, tulpju izstāde Dabas muzejā notiks un to ar saviem skaistajiem un izturīgajiem ziediem nodrošinās tādi audzētāji kā J. Dukaļskis, J. Salens, G. Lācis, N. Nagaine, M. Erminass un Ē. Paupers.


Izstādē būs aplūkojamas vēlākās no tulpju šķirnēm, kas, kā atzīst tulpju audzētāji, ir pašas interesantākās. Ja agrās tulpju šķirnes ir košas un krāsainas, tad vēlākās izceļas ar krāsu bagātību un formu dažādību.


Tulpes ir viena no izplatītākajām ziedu kultūrām Latvijas dārzos, tāpēc daudzi ar nepacietību gaida ikgadējo tulpju izstādi, kurā būs iespēja saņemt audzētāju konsultācijas un aplūkot jaunāko audzētāju veikumu.


Tulpju audzēšanai Latvijā ir ļoti spēcīgas tradīcijas. Pateicoties daudzu talantīgu selekcionāru smagam darbam, Latvijas tulpes ir aizceļojušas arī plašajā pasaulē. Daudzas no tām skatāmas arī Keukenhofas tulpju dārzos Holandē.


Izstādes atklāšana notiks 16. maijā plkst. 13:00
Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.


Izstādes darba laiks:
16. maijā no plkst. 13:00 līdz 17:00
17. maijā no plkst. 10:00 līdz 19:00
18. maijā no plkst. 10:00 līdz 17:00
19. maijā no plkst. 10:00 līdz 16:00


Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas