Izstāde “Tā top animācija”

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā no 3. decembra filmu studijas RIJA izstāde “Tā top animācija”.Scenogrāfa Ivara Novika iekārtotajā izstādē būs apskatāmi zīmējumi un lelles no Latvijas animācijas filmām, kas ļaus izsekot to tapšanai no idejas līdz realizācijai. Katru filmas veidošanas etapu attēlos zīmējumi no kādas animācijas filmas. Varēs aplūkot tēlus un zīmētos kadrus no tikko kinoteātros izrādītās animācijas filmas “Lote un Mēnessakmens noslēpums”, fonus no animācijas filmām “Kad āboli ripo” un “Norīt krupi”, krāsotus zīmējumus no filmām “Kad āboli ripo” un “Bezmiegs”. Būs arī iespēja redzēt daļu no tapšanā esošās animācijas filmas Zelta Zirgs kadrējuma.
Līdzās zīmējumiem izstādē būs arī režisora Nila Skapāna un mākslinieces Vitas Valdmanes radītās lelles animācijas filmām “Sasit spārnus” un “Tārpiņš”, “Es gribu redzēt rūķīšus”.
Izstādes jaunākajiem apmeklētājiem būs iespēja ne tikai skatīties, bet arī darboties – kopēt zīmējumus un pašiem zīmēt un krāsot. Savukārt skolēnu un arī pieaugušo grupas ar izstādi iepazīstinās muzeja gids.
Izstāde Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja izstāžu zālē būs atvērta līdz 2012. gada 22. aprīlim. Izstādes iekārtota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Avots: http://www.nfc.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas