Izstāde “Tomāti un garšaugi 2023” Dabas muzejāLatvijas Nacionālajā dabas muzejā no 16. līdz 20. augustam norisināsies tradicionālā tomātu izstāde, kurā vienkopus varēs apskatīt vairāk nekā 300 dažādas tomātu šķirnes. Līdzās tomātiem būs apskatāmi arī krāšņi un aromātiski garšaugi.


Selekcionāri ik gadu rada jaunas un arvien neparastākas tomātu šķirnes, kas pārsteidz gan ar savu izmēru, formu un krāsu, gan arī garšas īpašībām. Izstādē „Tomāti un garšaugi 2023" būs apskatāmi gan selekcijas jaunumi, gan pasaulē sen zināmas un plašu ievērību guvušas tomātu šķirnes, ko savos dārzos izlolojuši pašmāju kolekcionāri. Daudzveidīgajā tomātu krāsu paletē un formu dažādībā katrs varēs atrast tieši savai gaumei vispiemērotākās šķirnes, iegādāties to sēklas un jau nākamajā gadā izaudzēt šos tomātus savā dārzā.

Izstādē piedalīsies Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts" biedri Valdis Pūliņš (Talsi), Anatolijs Silins (Ikšķile), Darja Jureviča (Rīga), Ludmila Kodzasova un Artūrs Vicups (Rīga), kā arī ilggadējie sadarbības partneri – Elga un Aldis Bražūni no dārzniecības „Neslinko" (Ķekavas novads, Baloži). Audzētāji piedāvās apskatīt labi zināmas un daudzu iemīļotas tomātu genofonda šķirnes. Savukārt Valdis Pūliņš un Ludmila Kodzasova izstādei sagatavojuši pavisam jaunas šķirnes.

Ar bagātīgu garšaugu klāstu izstādē piedalīsies Saiva Pekuse no dārzniecības „Neslinko" (Ķekavas novads, Baloži), Valentīna Cuzņetova (Talsi), Marija Tocupe (Jelgavas novads) un Sarma Žarčinska (Ulbroka). Līdzās košajiem tomātiem izstādē varēs tuvāk aplūkot un novērtēt tādus aromātiskus garšaugus kā baziliks, timiāns, raudene, karijs, izops un pat kolas krūms.

Izstādes laikā ikviens interesents varēs iegādāties garšaugu stādus un pasūtīt tomātu sēklas, kas reģistrētas Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) reģistrā. Konsultācijas par tomātu audzēšanu sniegs Latvijā vadošie audzētāji.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas