Izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Kates Krolles personālizstāde „Mūsu sirdis pieder mums”No 2014. gada 1. augusta līdz 31. augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā būs skatāma mākslinieces Kates Krolles personālizstāde „Mūsu sirdis pieder mums”.

Izstādes pamatideja ir ticība kā fenomens, kas mīt cilvēkā. Kate Krolle videoinstalācijā pievēršas neapzinātā un pirmatnīgā spēka tēmai, ko katrs iepazīst un mērķtiecīgi vai tikai intuitīvi praktizē dzīvē. Tas ir personisks stāsts, kas vienlaikus vēsta par kolektīvām pieredzēm. Ar attēla, skaņas un teksta palīdzību, iesaistot arī fiziski neierastās izjūtas, radītā telpā skatītājam tiek piedāvāts kļūt par personīga rituāla liecinieku. Par savas individuālās ceremonijas īstenošanas teritoriju māksliniece izraudzījusies kalnus un devusies ekspedīcijā uz Kirgizstānu. „Kalni ir vieta, ar kuru es jūtu spēcīgu neizskaidrojamu saikni. Mani interesē vide, kur vēl arvien pastāv vietējās paražas, tostarp šamanisms, kur reliģija ir nozīmīga, bet tās likumi, pateicoties laika un notikumu attīstībai, ir stipri deformēti. Līdz ar to cilvēki atrod savus ticības ceļus,” – par notikušo Vidusāzijas ekspedīciju, kas kļuvusi par personālizstādes darba kodolu, stāsta Kate Krolle.

Projektā „Mūsu sirdis pieder mums” autore neizvirza jautājumus par to, kā un kam mēs izvēlamies ticēt. Viņa izceļ ticību kā pamatvajadzību – neatkarīgi no tā, kam vai kāpēc cilvēks izvēlas ticēt, atzīstot: cita ceļa kā ticēt mums nav.
Kate Krolle (dz. 1984) ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā un gadu studējusi Strasbūras Dekoratīvo mākslu augstskolā (Francija). Strādājot daudzveidīgos medijos – grafikā, instalācijā un video, mākslinieci interesē daba un tās saikne ar cilvēka dzīvi, pieredzēm un instinktiem. Tas ir ietilpīgs un daudzslāņains radošās izpētes lauks, kurā viņa darbojas ar mītiski poētisku, vizuāli un izjūtu ziņā suģestējošu vērienu. Līdz šim Kate Krolle sevi jau apliecinājusi vairākos starpdisciplināros projektos. 2010. gadā tapis viņas un režisora Valtera Sīļa kopdarbs – izrāde „Hipnotizē mani”, māksliniecei piedaloties projektā ne tikai kā satura un telpas iekārtojuma autorei, bet arī kā aktrisei.

2012. gadā par laikmetīgās mākslas festivālam „Survival Kit 4” veidoto videoinstalāciju „Patiesība ir vienkārša” Kates Krolles un Ata Jākobsona radošais tandēms tika nominēts Purvīša balvai. 2013. gada „Survival Kit 5” bija skatāma Kates Krolles un Anetes Vanagas performance „Gourmands”. Pašlaik māksliniece dzīvo Francijā, kur studē Le Fresnoy Nacionālajā laikmetīgās mākslas skolā.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas