Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” tiks atklāta vērienīga Portugāļu Laikmetīgās keramikas izstāde “Kopsolī”Šī gada 6. septembrī plkst. 18.00 Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu iela 3) tiks atklāta Portugāļu Laikmetīgās keramikas biennāles izstāde “Kopsolī”, kas norisinās 4. Latvijas Keramikas biennāles programmas ietvaros.

Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Lielajā zālē apmeklētājiem iespējams doties ceļojumā un apskatīt Portugāļu laikmetīgās keramikas izstādi “Kopsolī”, kurā eksponēti darbi no Aveiru Starptautiskās keramikas mākslas biennāles kolekcijas.

“Kopsolī” ir kultūras apmaiņas projekts Aveiro Starptautiskās keramikas mākslas biennāles Portugālē un Latvijas Keramikas biennāles sadarbības ietvarā, kas ļauj starptautiski popularizēt Portugāles un Latvijas mūsdienu keramiku un māksliniekus.

Sadarbības pirmsākumi ir meklējami 2021. gadā, kad 15. Aveiru keramikas mākslas biennālē notika tiešsaistes tīklošanās pasākums “Biennial NEXT”, kas kopīgā platformā pulcēja pasaules laikmetīgās keramikas biennāles un konkursa izstādes, ļaujot dalīties pieredzes stāstos par attīstības dinamiku, radošajiem mērķiem un dažādām pieejām darbā ar bagātīgo keramikas mākslas lauku. Šī notikuma ierosmē Aveiru keramikas biennāle un Latvijas Keramikas biennāle uzsāka sadarbību, veidojot pirmo izstāžu apmaiņas projektu Latvijas un Portugāles laikmetīgās keramikas starptautiskai popularizēšanai. Tā rezultātā Rīgas Mākslas telpā ir skatāma izstāde KOPSOLĪ, savukārt Aveiru 2023. gada oktobrī sagaidīs izstādi BALTIC CURRENT, kurā apvienosies mākslinieki no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Šīs izstādes ir abu keramikas biennāļu kopdarbs un arī daudzsološs sākumpunkts turpmākai sadarbībai.

Latvijas Keramikas biennāle ir viens no nozīmīgākajiem laikmetīgās keramikas notikumiem Baltijas reģionā, to rīko Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” zālēs skatāmās mākslinieces Sanitas Ābelītes personālizstāde “Terra” un Portugāļu laikmetīgās keramikas izstāde “Kopsolī” notiks paralēli biennāles izstāžu 2023. gada programmai Rīgas Porcelāna muzejā

Izstāde apmeklētājiem pieejama līdz 2023. gada 30. septembrim.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas