Izvietotas klavieres Ukrainas atbalstam27. martā pēc mūziķes Katrīnas Gupalo iniciatīvas Kronvalda parkā, Rīgā, pretī Krievijas Federācijas vēstniecībai izvietotas klavieres "УКРАÏНА".

Sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju mākslinieki Mārtiņš Aizpurvs un Mārtiņš Dziļums tās apzīmēja, iekļaujot Ukrainas karoga krāsas, lai klavieres būtu ne tikai skanīgs, bet arī vizuāls apliecinājums Ukrainas atbalstam, kļūstot par mākslas objektu, kas pats par sevi ir kā protests pret Krievijas agresiju Ukrainā.

Galvenais uz klavierēm redzamais elements ir sakļauti pirksti, kas ir Mārtiņa Dziļuma iecere un kas simbolizē mūsu visu vienotību ar Ukrainu. Savukārt Mārtiņš Aizpurvs iekļāvis klavieru noformējumā Zeva ziedus, kas simbolizē mieru. Tos ieskauj Zeva zibeņi, kas ataino nemieru, jo, ja kāds izvēlas aizskart mieru, tad vienmēr būs jāsastopas ar nemieru.

Klavieres būs pieejamas līdz 27. maijam, un akcijas radošā komanda aicina ikvienu rīdzinieku, pilsētas viesi, mūziķi vai garāmgājēju tās spēlēt, informēja iniciatīvas īstenotāji.

"Latvia for Ukraine" ir projekts, kura idejas autore ir Katrīna Gupalo un kurā vairāk kā četrdesmit latviešu, lietuviešu, krievu un ukraiņu mūziķu, paužot atbalstu Ukrainai, vienojās kopīgā dziesmā "Resistance" un tās videoklipā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas