Izziņoti apbalvojuma “Austras balva” nominantiPiektdien, 20. novembrī, radio Latvijas Radio 5 — Pieci.lv raidījumā Pieci Rīti tika izziņots apbalvojuma Austras balva — Latvijas labākais albums 2015 nominantu saraksts. Balvas dibinātāji Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns viesojās radio studijā, lai nosauktu desmit kandidātus, kas cīnīsies par iespēju iegūt Austras balvu.

Pēc plašā 2015. gadā izdoto latviešu mūzikas albumu klāsta noklausīšanās un žūrijas balsojuma tika izveidots desmit nominantu saraksts, kas arī turpinās cīņu par Austras balvu.

Starp 2015. gada Austras balvai nominētajiem albumiem atrodami:

Alise Joste — Hardships Are Ships

Instrumenti — Iekams

Kashuks — Fiction

Laika Suns — Gaismas Lādiņš

Mona De Bo — Īstenībā

Ozols — Atpakaļ Nākotnē

Sigma — Sazaroto Taku Dārzs

Skyforger — Senprūsija

The Pink Elephant — Mellowing

The Sound Poets — Pulsē

No 23. novembra līdz 8. decembrim katru vakaru, no pirmdienas līdz ceturtdienai, viens no nominētajiem albumiem pulksten 22:00 pilnā garumā izskanēs Pieci.lv. Tāpat raidījumā varēs noklausīties arī intervijas ar mūziķiem. Tikmēr Austras balvas ieguvējs 11. decembrī tiks izziņots raidījuma Pieci Rīti ēterā.

Austras balvas žūrijā līdz ar projekta organizētājiem Intro.lv pārstāvjiem Lauri Anstrautu un Normundu Vucānu atrodami arī daudzi no pazīstamākajiem vārdiem Latvijas mūzikas žurnālistikā un mūzikas industrijā. To skaitā ir avīzes Diena mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, grupas Satellites LV līderis un portāla Tvnet mūzikas redaktors Jānis Žilde, Pieci.lv dīdžeji Toms Grēviņš, Artis Volfs un Karmena Stepanova, Radio 7 izveidotājs un ētera personība Egons Reiters, Positivus festivāla organizators Ģirts Majors, mūziķis Goran Gora, mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, elektroniskās mūzikas producents un mūzikas žurnālists Alekss Kaulss, portāla Delfi kultūras sadaļas žurnālists Henriks Eliass Zēgners, hiphopa kultūras veicinātājs un dīdžejs Mārtiņš Pavasaris, kā arī radio Naba dīdžejs Atis Žagars.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas