J.Rozentāla un R.Blaumaņa muzejā notiek izstāde “identificējamie + aizbildinājumi”Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs (Rīga, Alberta iela 12-9) aicina uz Veltas Esmeraldas Kalnozolas-Kalseres izstādi “identificējamie + aizbildinājumi”, kas notiks no 9. augusta līdz 29. septembrim. Izstādē māksliniece reflektē par nevainību, par tās izskatu un raksturu.

Izstādes darbus var uzskatīt par sava veida ilustrācijām kriminālistikas mācību grāmatas pirmajai daļai “Kriminālistikas tehnika”. Caur tiem māksliniece tiecas atbildēt uz jautājumu: kas ir nevainība, kā mēs to saprotam? Kā atpazīt nevainīgo un atšķirt no vainīgā?

Velta Esmeralda Kalnozola-Kalsere ir dzimusi Latvijā. Ieguvusi akadēmisko pieredzi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā un nesen atgriezusies no studijām Francijā, Eksperimentālajā Alpu mākslas skolā Ansī (Annecy). Savos darbos māksliniece tiecas parādīt kontrastus starp dažādu indivīdu atšķirīgajām problēmām un salīdzināt tās, atrodot savienojumu vietas, kurās problēmas saskaras vai pārklājas. Mākslinieces darbu pamatmērķis ir uzdot jautājumu.

Veltas Esmeraldas Kalnozolas-Kalseres daiļradei ir raksturīgas dažādas tehnikas. Apvienojot audio, video, gleznojumus un zīmējumus, tiek meklēta atbilstošā forma, ar kuras palīdzību māksliniece varētu izteikt savu nostāju.

Izstādes apmeklējums: 2,00 eiro; skolēniem, studentiem un senioriem 1,00 eiro.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas