Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā aplūkojama izstāde “Mirklis un saistviela”Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina uz Diānas Adamaites izstādi “Mirklis un saistviela”, kas notiks no 1. aprīļa līdz 4. jūnijam. Izstādē māksliniece diskutē par kolektīvo un personisko notikumu savstarpējo mijiedarbību.

Par izstādes ideju Diāna Adamaite stāsta: “Katra cilvēka individuālo likteni vij bezgalīga nosacījumu un iemeslu virkne; katra cilvēka izvēle rada sekas, kas ietekmē un izmaina pasaules mozaīku. Mijiedarbība ir nepārtraukta, tā notiek katru mirkli.” Gleznojot māksliniece kavējas tās apcerē: “Mirklis – dzidrs un neatkārtojams. Nemitīga dzimšana un miršana. Kas saista mirkļus vienu pie otra? Kas ir ikkatrā mirklī klātesošā saistviela?”

Diāna Adamaite ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Multivizuālās glezniecības meistardarbnīcā. Studējusi Berlīnes Mākslas Universitātē Vācijā, Lorjānas Mākslas Augstskolā Francijā un Cīrihes Mākslas Augstskolā Šveicē.

Izstādēs Latvijā un ārvalstīs piedalās kopš 2002. gada. Veidotas personālizstādes Latvijā, Austrijā, Vācijā, Igaunijā, Francijā.

Saņēmusi LMA Profesora Induļa Zariņa prēmiju glezniecībā, LMA un Rīgas Domes Vilhelma Purvīša stipendiju, kā arī Liepājas kultūras pārvaldes galveno balvu Liepājas muzeja konkursa izstādē “Ceļā” par spilgtu un pārliecinošu konceptuāli glezniecisku risinājumu.

Izstāde būs apskatāma no 2023. gada 1. aprīļa līdz 4. jūnijam.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas