Janvārī pirmizrādi piedzīvos izrāde – performance “Mežonīgā triloģija”27. janvārī Arhitektūras un mediju centrā H2O6 Latvijas pirmizrādi piedzīvos "Dejas Anatomijas" izrāde - performance "Mežonīgā triloģija", kuras pirmā publiskā prezentācija notika šī gada augustā Marianhamā, Somijā, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu dejas platformas "kedja 2012 - 2015" ikgadējā tikšanās reizē.

Izrāde – performance portretē Norvēģijas, Dānijas un Latvijas kopienas pierobežu teritorijās, kur par galvenajiem jautājumiem ir izvirzīti vietējo iedzīvotāju vērtības un vietas kā identitātes veidotājas. Tās pamatā ir dokumentēti iedzīvotāju stāsti un ikdienas dzīves epizodes, ko papildina radošās komandas gūtie iespaidi un vērojumi.

“Mežonīgā triloģija” tapusi laikmetīgās dejas rezidenču programmas “Wilderness” ietvaros, kas radošai komandai 2013. gadā sniedza iespēju viesoties Dānijas ciematā Toflundē, Norvēģijas pilsētā Hammerfestā, taču 2014. gada vasaras sākumā pēc pašu inciatīvas apmeklēja Latvijas Austrumu pierobežas ciemu Indra. Triloģijas katra daļa caur kustību, dzīvo mūziku un video stāstiem atklās spilgtākos vietējo iedzīvotāju identitātes veidojošos aspektus, kā no vēsturiskā, politiskā un sociālā, tā arī klimatisko apstākļu un teritoriālā skatpunkta.

Izrādes radošā komanda: Elīna Gaitjukeviča, Agnese Bordjukova, Edgars Šļakota, Laima Jansone, Anda Skrējāne, Raitis Ābele, Valentīns Nagibins, Dāvis Burmeisters, Zane Estere Gruntmane.

Producenti: Dejas Anatomija, PIGEON-BRIDGE; Līdzproducents: Ziemeļvalstu - Baltijas valstu dejas platforma "kedja 2012 - 2015"; Sadarbības partneri: augstskola RISEBA un Arhitektūras un mediju centrs H2O 6.

Pirmizrāde: 27. janvārī, izrādes 28. un 29. janvārī, plkst. 19:00

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas