Jaunā gada sagaidīšana kopā ar LTV – ziņu gada apskati, ģimenes filmas un krāšņi koncertiLatvijas Televīzija (LTV) saviem skatītājiem gada izskaņā sarūpējusi par tradīciju kļuvušos ziņu gada apskatus, "Gudrs, vēl gudrāks" Zvaigžņu spēli, plašu klāstu ar sirsnīgām latviešu spēlfilmām un zvaigžņu koncertierakstiem, kā arī vērienīgu Vecgada šovu.

Kas nozīmīgs, spilgts, negaidīts un izcils noticis kultūrā šī gada 12 mēnešos, jau šovakar, 28. decembrī, plkst. 18.55 LTV1 un REplay.lv analizēs Kultūras ziņu komanda – "Kultūras notikumu 2023. gada apskatā" lūkojot, kuru teātra pirmizrādi neaizmirsīsim vēl ilgi, kurš rakstnieks un mūziķis pārsteidza visvairāk un par kuru no Dziesmu un deju svētku notikumiem strīdēsimies vēl līdz nākamajiem svētkiem.

31. janvārī plkst. 19.10 būs vērojams LTV Ziņu dienesta žurnālistu veidotais "Gada notikumu apskats". Ja 2023. gads būtu hokeja spēle, kādu godalgu tam dotu? Vai bronzu – kā Latvijas zelta hokeja komandai? Politiskie spēka paņēmieni un konkurentu klupināšana, Valsts prezidentu vēlot. Ekonomiskie pārmetieni un valsts aizsardzības lūgumi pēc papildlaika. Spēles novilcināšana, pilsētu mēriem atbildības ripu cenšoties raidīt ārpus laukuma vai blakus laukumā. Atziņa, ka esam spēlē mazākumā, sastopoties ar dabas spēku. Pasaules lielvaru cīņas par ripas kontroli. Un teju jau divus gadus gaidītais, bet nesagaidītais iznākums – kurš gūs uzvaras vārtus smagajā kaujā, kuras rezultāts ir brīvība?

Savukārt LTV7 1. janvārī plkst. 12.55 vēlreiz varēs noskatīties šī gada nozīmīgāko sporta notikumu kopsavilkumu – "2023. gads sportā. Apskats". Šis gads bijis sevišķi bagāts ar izciliem sasniegumiem hokejā un basketbolā – Latvijas izlašu panākumi bijuši lielākie ne tikai 2023. gadā, bet pat pēdējā desmitgadē. Apskatā redzēsim arī Latvijas sportistu sasniegumus citos sporta veidos un disciplīnās, kā arī emociju pilnas un ieilgušas neveiksmes. Savukārt plkst. 19.00 raidījumā "Skečī ziņas. Gada apskats" būs skatāms īpaši jauniešu auditorijai veidots gada notikumu kopsavilkums.

Sagaidot Vecgada svinības, piektdien, 29. decembrī, plkst. 18.45 LTV1 būs vērojama "Gudrs, vēl gudrāks" Zvaigžņu spēle. Pie spēles dalībnieku pultīm stāsies: vieglatlēte, garo distanču lielmeistare Agate Caune, virsdiriģents Edgars Vītols, mūziķis Dons jeb Artūrs Šingirejs, Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, TV un pasākumu vadītājs Mārtiņš Kapzems, basketbolists un Latvijas izlases kapteinis Dairis Bertāns, "Rīta Panorāmas" vadītājs Sigurds Siliņš, dziedātājs un raidījumu vadītājs Intars Busulis, horeogrāfe un deju virsvadītāja Dagmāra Bārbale, Pieci.lv dīdžejs, grupas "Citi zēni" dalībnieks Jānis Pētersons, LTV Ziņu dienesta žurnāliste Anda Boša un kinorežisors un grupas "Jumprava" dalībnieks Aigars Grauba. Jautro un atraktīvo spēli, kurā jautājumus uzdos populāri Latvijas mūziķi, mākslinieki, žurnālisti, sportisti un pavāri, vadīs Toms Grēviņš un Kaspars Ozoliņš. Muzikāls sveiciens – no grupas "Citi zēni".
Vecgada dienā, 31. decembrī, LTV1 skatītājus jau no plkst. 10.15 priecēs iemīļotas latviešu filmas visai ģimenei, savukārt plkst. 12.00 gaidāms īpašs dievkalpojums no Torņakalna baznīcas – "Citādais Advents vārdos un mūzikā "Gaismu gaidot"". Citādie svētku dievkalpojumi ar dažādu Latvijā pazīstamu mūziķu piedalīšanos Rīgas Lutera baznīcā notiek jau daudzus gadus. Ceļā no tumsas uz gaismu – liriskas un meditatīvas noskaņas radīs mūziķi Kaspars Zemītis, Intars Busulis, Elza Rozentāle, Rēzija Kalniņa, Valters Pūce, Dainis Tenis, Kristaps Vanadziņš, grupas "Sudden Lights", "Ze Band" un daudzi citi. Dievkalpojumu vadīs mācītāji Linards Rozentāls un Justs Junkulis.

Plkst. 18.25 īpašā "Latvijas Sirdsdziesmas" Vecgada retro speciālizlaidumā uzbursim ikkatrā mājā svētku ballīti! LTV arhīvs glabā daudz labu vārdu un vēlējumu, ko teikušas televīzijas personības daudzu gadu garumā – laiks tos atcerēties un piepildīt nākamo gadu ar prieku.

Svētku noskaņas plkst. 20.50 turpinās grandiozais Vecgada šovs "Sapņu komanda 2024", kurā pēc skatītāju pieprasījuma muzicēs Latvijā zināmi un iemīļoti mākslinieki: "Astro’n’out", "Mazais Princis", "Sudden Lights", "Čipsis un Dullais", "Bermudu Divstūris", "Pērkons", "Singapūras Satīns", "Lādezers", "Instrumenti", "Latgalīšu Reps", "Citi zēni", "Labvēlīgais Tips", "Bujāns", Raimonds Pauls, solisti Paula Saija, Intars Busulis, Žoržs Siksna, Aija Andrejeva, Agnese Rakovska, Kristīne Pāže un koris "Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā. Koncertšova vadītāju lomās – aktrise Dita Lūriņa, mūziķis Jānis Pētersons un brāļi Oskars, Jānis, Mārtiņš un Juris Kozlovski.

No plkst. 23.48 varēs sekot līdzi Latvijas Republikas Ministru prezidentes Evikas Siliņas un Latvijas Valsts prezidenta Edgara Rinkeviča svētku uzrunām. Pusnaktī visi aicināti vienoties kopīgā Latvijas Valsts himnas dziedāšanā.

Jaungada rītā, 1. janvārī, plkst. 6.03 gada pirmo saullēktu būs iespēja sagaidīt ērģeļu skaņās kopā ar Ivetu Apkalnu. Neparastais "Saullēkta koncerts" jūlija vidū Dzintaru pludmalē pulcēja simtiem klausītājus. Šajā maģiskajā un ļoti īsajā brīdī, kad saule lec, jau zināma mūzika izskan ērģeļu tembros jaunās noskaņās, ļaujot piedzīvot dabas mainīgo un tajā pat laikā nemainīgo lielumu. Uzaustot saulei, jūras krastā izskan J. S. Baha majestātiskais pārlaicīgums, kā arī Pētera Vaska un Aivara Kalēja garīgi pacilājošie opusi, kuros pulsē dzīvības enerģija un laika bezgalīgums.

Plkst. 12.15 svētku noskaņu turpinās "Vīnes filharmoniķu Jaungada koncerts", kas izskanēs no Vīnes Mūzikas biedrības koncertzāles "Zelta zāle". Diriģents – Kristians Tīlemans. Šogad programmā pirmo reizi tiks iekļauts Antona Bruknera skaņdarbs, kā arī daudzi Johana Štrausa ģimenes skaņdarbi.

Savukārt LTV7 Jaungada pirmajā dienā būs vērojami krāšņi pasaules mākslinieku koncerti – plkst. 11.25 skatītājus priecēs Sema Smita koncerts Karaliskajā Albertholā, plkst. 14.00 – grupas "Imagine Dragons" koncerts "Smoke+Mirrors".

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas