Jauna kamersimfonija un temperamentīgā Kristīne Balanas Sinfonietta Rīga koncertā8. novembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē kamerorķestris Sinfonietta Rīga aicina uz koncertu “Prokofjeva vijolkoncerts un Leimanes Kamersimfonija”. Koncertā gaidāmi divi īpaši notikumi – jaunās komponistes Lindas Leimanes Kamersimfonijas pirmatskaņojums, kā arī talantīgās, Londonā dzīvojošās vijolnieces Kristīnes Balanas saspēle ar Sinfonietta Rīga un diriģentu Normundu Šnē.

Linda Leimane (1989) savu Kamersimfoniju Guesstimations raksturo kā intuitīvā un racionālā sintēzi mūzikā. Linda Leimane studē kompozīciju JVLMA un zināšanas papildinājusi arī Francijā. Viņas rakstītā mūzika ar panākumiem skanējusi koncertzālēs Latvijā, Austrijā un Francijā, kā arī novērtēta ar Pētera Vaska fonda un Tālivalža Ķeniņa balvu.

Vairāku starptautisko konkursu laureāte vijolniece Kristīne Balanas (1990) studē prestižajā Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā. Kristīne pie Sinfonietta Rīga viesojusies jau savas karjeras agrīnajā posmā 2010. gadā, taču šobrīd daudzsološā mūziķe Latvijā atgriežas ar daudziem starptautiskiem apbalvojumiem kabatā. Šī gada sākumā par vijolnieces spilgto debiju slavenajā Barbican centrā Londonā ziņoja Latvijas mediji – tur Kristīne Balanas spēlēja Stradivari vijoli kopā ar pasaulslaveno maestro Juriju Bašmetu. Izdevums The Strad: “Kristīnei Balanas piemīt talants sagūstīt klausītājus ar mežonīgām, nepieradinātām un psiholoģiski mainīgām kvalitātēm. Viņa pierāda sevi kā drosmīgu vijolnieci un ir spējīga gan noturēt dramatiskas pauzes, gan vienlīdz efektīvi tās pārtraukt.”

8. novembrī Lielajā ģildē Sinfonietta Rīga ar Kristīnes Balanas solo diriģenta Normunda Šnē vadībā atskaņos krievu komponista Sergeja Prokofjeva Otro vijolkoncertu – vienu no visbiežāk atskaņotajiem Prokofjeva darbiem vijolei. Kristīnei Balanas šī darba spožs atskaņojums nesis uzvaru 31. starptautiskajā konkursā Premio Rodolfo Lipizer Itālijā 2011. gadā.

Koncerta programmā būs arī austriešu komponista Franča Šrekera (1878-1934) sapņainā, vēlīnā romantisma garā darinātā Kamersimfonija.

Biļetes uz koncertu nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs. Biļešu cena: 7 -15 EUR.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas