Jaunais kultūras ministrs būs zināms šī mēneša laikāŠomēnes varētu tapt zināms jaunā kultūras ministra vārds, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" apliecināja Eiropas Parlamentā ievēlētā kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Pēc viņa sacītā, Nacionālā apvienība pašlaik tiekas ar vairākiem potenciāliem kultūras ministra amata kandidātiem. Viņa pieļāva, ka šī mēneša laikā varētu tapt zināms jaunā ministra vārds, jo viņai līdz jūnija beigām jānoliek mandāts.

"Šobrīd nevaram atbildēt uz jautājumu, kurš cilvēks tiks virzīts kultūras ministra amatam. Patiešām notiek plašas konsultācijas ar vairākiem cilvēkiem," norādīja Melbārde.

Saskaņā ar viņas teikto, jaunajam ministram ir jābūt kompetentam šajā jomā, kā arī gatavam ātri mācīties, jo šī nozare iekļauj arī mediju politiku un sabiedrības integrācijas politiku. Vienlaikus ministram jābūt gatavam cīnīties par savu jomu, jo tā nav prioritāšu sarakstā.

Norādīta uz VAS “Latvijas Nacionālā opera un balets” (LNOB) valdes priekšsēdētāja Zigmara Liepiņa kompetencēm, Melbārde pauda, ka viņš droši vien būtu viens no kandidātiem, kas varētu pretendēt uz šo amatu. Pēc dažiem mēnešiem beigsies Liepiņa pilnvaru termiņš “Latvijas Nacionālā opera un baleta” valdē.

Kā vēstīts, Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultāti Latvijā liecina, ka no partiju apvienības "TB/LNNK" Eiroparlamentā iekļuvusi ilggadējā kultūras ministre Dace Melbārde, kurai līdz ar to savs amats valdībā būs jāatstāj.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas