Jaunais mūziķis Jānis Niedra debitē ar dziesmu “Ko mums vajag”Jaunais mūziķis Jānis Niedra debitē kā solo mākslinieks ar skaņdarbu “Ko mums vajag” – dziesmu par neatbildētajiem jautājumiem. Skaņdarbs tapis, sadarbojoties ar producentu un līdzautoru Kristu Indrišonoku (pazīstams ar skatuves vārdu Chris Noah), savukārt apstrādi īstenojis britu skaņu inženieris Kristofers Hariss.

“”Ko mums vajag” ir dziesma par jaunības maksimālismā pieļautajām kļūdām, mūžam neskaidrajām izvēlēm un sakāpinātajām domām, kas mūsos dzīvo. Mēs sagaidām mīlestību no cilvēkiem, kurus mīlam, cenšamies būt pieklājīgi, empātiski un saprotoši, tomēr ne vienmēr tas izdodas. Īsa mirkļa neapdomība mūs citu acīs var padarīt par tādiem, kādi mēs visvairāk nevēlamies būt,” par dziesmas ideju stāsta Jānis Niedra.

Muzikāli dziesmā tiek sapludinātas akustiskās un elektroniskās mūzikas elementi, kas vijas ar mūsdienu populārās mūzikas raksturīgām melodijām un skaņu rakstiem.

Jānis Niedra ir 1996. gadā dzimis dziedātājs, multi-instrumentālists, dziesmu mūzikas un tekstu autors. Savu ceļu mūzikā sācis Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas sitaminstrumentu klasē. Mūzikas skolas gados triumfējis visos Latvijas marimbas spēles konkursos, kā arī ieguvis godalgotas vietas starptautiskā arēnā. Augstāko izglītību ieguvis Apvienotajā Karalistē, kur britu un īru modernās mūzikas institūtā BIMM Bristol padziļināti apguva dziesmu rakstīšanas (Songwriting) prasmes.

Jānis kā dziesminieks un līderis aktīvi darbojies vairākos muzikālos projektos, kā arī rakstījis dziesmas vairākiem Latvijā zināmiem māksliniekiem, piemēram, Aijai Andrejevai, Elizabetei Gailei, Elzai Rozentālei u.c.

Jāņa muzikālās iedvesmas meklējamas klasiskās mūzikas saplūšanā ar mūsdienu roka un popmūzikas elementiem. Par savu stiprāko pusi Jānis uzskata tieši tekstus, uzsverot, ka vārdi populārajai mūzikai piešķir dimensiju, kuru klasiskajā mūzikā iegūt ir gandrīz neiespējami. Dziesmas teksts, viņaprāt, ir intīma un trausla mūzikas sastāvdaļa, kuras piemīt spēks gan aizkustināt sirdis, gan vienaldzīgi tām paslīdēt garām, tāpēc pret vārdiem dziesmās jāizturas ar vislielāko cieņu.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas