Jaunais Rīgas teātris viesosies Šveicē

No 1. līdz 3. februārim Jaunais Rīgas teātris ar izrādi GARĀ DZĪVE viesosies Šveicē, Bāzeles kultūras centrā Kaserne Basel.


Kaserne Basel ir lielākais mūsdienu teātra, dejas un populārās mūzikas centrs ziemeļrietumu Šveicē. Kaserne Basel apvieno mākslas avangardu ar aktuālām popkultūras formām, piedāvājot ap divsimt četrdesmit notikumu gadā. Tā ir inovatīva laikmetīgās mākslas laboratorija, kas veido starpdisciplinārus projektus, iepazīstina publiku ar Šveices un starptautiski atzītu mākslinieku un kompāniju sniegumu, kā arī veicina jaunu mākslinieku ienākšanu kultūras laukā.


2010. gadā Kaserne Basel svinēja pastāvēšanas trīsdesmito gadadienu. Bet pati Kaserne Basel ēka celta 1863. gadā pēc arhitekta J. Štēlina (J.J.Stehlin) projekta, no 2000. līdz 2002. gadam tajā veikti plaši renovācijas un restaurācijas darbi. Šobrīd Kaserne Basel rīcībā ir trīs telpas – manēža (Reithalle) un divi zirgu staļļi (Rosställen), kas piemēroti dažādiem kultūras pasākumiem un var uzņemt līdz 1700 viesu. Mūzikas faniem Kaserne Basel ir „vieta, kas noteikti jāapmeklē” – manēžā un abos staļļos notiek gan solokoncerti, gan jau zināmu un vēl neatklātu indie, regeja, hiphopa un mūsdienu klubu mūzikas lielkoncerti. Pēc pasākumiem blakusesošajā bārā „KaBar” starp pastāvīgajiem apmeklētājiem, visiem un māksliniekiem norisinās saviesīgas sarunas. Kaserne Basel vadītāji kopš 2008. gada ir Kārena Šlēvita (Carena Schlewitt) un Tomass Kellers (Thomas Keller).

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas