Jauniešu koris “Kamēr…” pirmatskaņos komponista Riharda Dubras jaundarbu “Pasaules radīšana”Svētdien, 24. aprīlī plkst. 19.30 Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos komponista Riharda Dubras lieldarbs “Pasaules radīšana”, kas rakstīts jauniešu kora “Kamēr…” balsīm, saksofonu kvartetam, ērģelēm un sitamajiem instrumentiem.

Komponistu Rihardu Dubru ar jauniešu kori “Kamēr…” jau ilgus gadus vienojusi cieša sadarbība. Viņa radītie a cappella kormūzikas darbi skanējuši koncertos un konkursos visā pasaulē un kļuvuši par īpašu kora “Kamēr…” repertuāra sastāvdaļu. Kora mākslinieciskais vadītājs Aivis Greters komponistu uzrunājis grandiozākai iecerei, jauna lieldarba īstenošanai, kā rezultātā tapusi “Pasaules radīšana”. Diriģents stāsta, ka “šis notikums man ar kori ir jau sen gaidīts un nozīmīgs.

Magdalēnas baznīcas aura, mūziķi, koncerta laiks, personīgas pārdomas, kopumā ir daudz apstākļu, kas šo koncertu ir padarījuši ļoti īpašu.”

Koncertā piedalīsies jauniešu koris “Kamēr…”, Rīgas Saksofonu kvartets, ērģelniece Digna Markule un sitaminstrumentālisti Marta Kauliņa - Pelnēna un Rihards Zaļupe, diriģents un kora mākslinieciskais vadītājs Aivis Greters. Koncerti 24. aprīlī plkst. 19.30 Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcā un 1. maijā plkst. 17.00 Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Bezmaksas ielūgumus iespējams izņemt Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcā. Savukārt, lai apmeklētu koncertu Valmierā, aicinām biļetes iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs. Koris “Kamēr…” vēlas palīdzēt un aicināt arī koncerta klausītājus iesaistīties, lai atbalstītu karā cietušos Ukrainas iedzīvotājus. Visi koncerta ienākumi ar portāla “Ziedot.lv” palīdzību tiks ziedoti cilvēkiem Ukrainā.

Koncerta tiešraidi būs iespējams klausīties Latvijas Radio 3 un koncerts tiks ierakstīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (2.kārta)” ietvaros sadarbībā ar "HDPD Productions & Dreams" un drīzumā interesentiem būs skatāms nemateriālā kultūras mantojuma vietnē WWW.DIVA.LV

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas