Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola Valsts svētku nedēļā aicina apmeklēt koncertus “Apgaismības laikmeta iedvesmotie”Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola aicina Valsts svētku nedēļā apmeklēt JMRMV simfoniskā orķestra koncertsezonas atklāšanas koncertus “Apgaismības laikmeta iedvesmotie” 15. novembrī plkst. 17.00 Babītes Mūzikas skolā un 17. novembrī plkst. 18.00 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā.

Jaunajā mācību gadā par Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra diriģentu kļuva Vilhelms Vācietis, kas ir nācis klajā ar koncertprogrammu veltītu trim austriešu dižgariem: Jozefam Haidnam, Volfgangam Amadejam Mocartam un Francim Šūbertam. Koncerta programmā iekļauta viena no J. Haidna slavenākajām Londonas simfonijām – “Simfonija ar timpānu tremolo” (H. 1/103), V. A. Mocarta gaišais flautas opuss JMRMV 4. kursa flautistes Austras Svikles izpildījumā Andante Domažorā (K. 315/285e), kā arī F. Šūberta 8. simfonija, kas pasaulē pazīstama arī ar nosaukumu “Nepabeigtā” (D. 759).

Koncertprogrammas estētiskā koncepcija ir balstīta uz apgaismības laikmeta idejām par cilvēka veidoto realitāti līdztekus realitātei, kas pastāv pati par sevi. Mūzikas izziņas process šajā gadījumā precīzi sakrīt, gan ar mācību mērķiem, kuros ietverta jauno mūziķu izpratnes veicināšana par dažādiem estētikas aspektiem, gan ar filozofiskajām strāvojuma tēzēm, kas nav zaudējušas aktualitāti ne XVIII gadsimtā, ne arī šodien.

JMRMV simfoniskā orķestra jauneklīgais un azartiskais skanējums brīnišķīgi piestāv izvēlētajam programmas repertuāram, kur jaunie izpildītājmākslinieki ar savu pedagogu atbalstu vienosies kopīgā partitūras lasījumā, atklājot savas interpretācijas dramaturģiju, papildinot profesionālo kapacitāti un apmainoties ar dzīvesprieka enerģiju.

Ieeja koncertos ir bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas